Holeš? Nechtěl bych být v jeho kůži, řekl po vyřazení Trpišovský

Slavia hrála i v odvetě osmifinále Evropské ligy většinu zápasu v deseti. Po vyřazení se trenér Trpišovský ohlédl nejen za zápasy s AC Milán.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Po odvetě s AC Milán čišelo z trenéra Trpišovského velké zklamání. Po porážce 2:4 z prvního duelu tentokrát Slavia prohrála 1:3. Domácí duel začala Slavia hodně ambiciózně. Převaha vyústila až ve velkou šanci Chytila, kterého ovšem skvěle vychytal Maignan. „Měli jsme aktivní vstup do zápasu. Hned faul, první standardka, kterou jsme bohužel nevyužili tak, jak jsme mohli. Měli jsme tam poté takový závar ve vápně a další střelu, která bohužel neskončila gólem,“ popsal kouč sešívaných pro klubový web.

Trpišovský: Vyloučení? Nechápu to

Stejně jako na San Siru i v Edenu šla Slavia brzy do deseti. Ve 20. minutě rozhodčí vyloučil Tomáše Holeše. Trenér Trpišovský červenou kartu těžko kousal. „Nechápu to, je to pro mě nepochopitelné. Holeš o Calabriovi vůbec nevěděl, nemohl ho vidět. Ano, když si ten záběr dáte na opakovačku zrychleně a pak si záběr zastavíte v momentě, kdy se dotýkají nohy, tak to vypadá hrozně. Na tohle se rozhodčí koukl a rozhodl,“ poznamenal kouč sešívaných.

Slavia prohrála odvetu s AC Milán 1:3.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Od té chvíle kraloval na hřišti až do přestávky AC Milán. První dvě šance ještě Rossoneri neproměnili. „Jindra Staněk nás dvakrát podržel, chytil sólové nájezdy. AC Milán ukázal v útočných akcích velkou fotbalovou kvalitu. My jsme takovým živelným fotbalem, kterým jsme chtěli jít dopředu, nechávali hodně prostoru v křídelních prostorech, kde nám to naváděli 1 na 1 a dokázali se z toho prosadit,“ hodnotil osmifinálovou odvetu Jindřich Trpišovský. Během dvaceti minut hosté třikrát skórovali a o postupujícím bylo rozhodnuto.

Červenobílá síla

O poločase si sešívaní v kabině řekli, že hodí za hlavu stav utkání a druhou část odehrají, jako by byl stav 0:0. Přestože hrála Slavia v deseti, další gól již neinkasovala a v závěru snížil na 1:3 Matěj Jurásek. Jindřich Trpišovský se také po vyřazení ohlédl za celou pohárovou sezonou. „Hrdost cítím velkou, na celý klub. Udělali jsme s kvalifikacemi přes dvacet bodů, dali spoustu gólů, tuším, že jsme skórovali v každém zápase. Máme spoustu skvělých zážitků. Šli jsme přes kvalifikace, poprvé jsme vyhráli skupinu, porazili AS Řím. Nasbírali jsme velké zkušenosti pro spoustu hráčů, kteří Evropu hráli poprvé,“ uvedl kouč.

Slavia vyhrála skupinu Evropské ligy, v osmifinále nestačila na AC Milán.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Vyjádřil se i na adresu vyloučeného Tomáše Holeše. „Ani jsem ho neviděl. Musí se cítit hrozně. Určitě dostane trest pro kvalifikace evropských pohárů. Jak mohu Malickovi vyčítat, že tam hrábl nohou a že tam šel podrážkou dopředu. Tomášovi nemohu nic říct, je to pro něj složitý. Hrozně se na to těšil. Pak jste v patnácté minutě venku a víte, že přijdete o kvalifikace do pohárů. Musíme mu pomoci. Aspoň víme, že v neděli bude hrát, protože bude čerstvý. Těžké, nechtěl bych být v jeho kůži,“ dodal Jindřich Trpišovský.

Dostal Tomáš Holeš červenou kartu oprávněně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články