Holandská posila v dresu Pardubic Langedijk: Jsem šťastný, cítím se tu vítaný

Pieter Langendijk. (zdroj: twitter.com/GAEagles)

Před koncem přestupového období posilovali i Pardubice. Východočeský nováček nejvyšší soutěže zažívá až nečekaně příznivý vstup do ligy, v šesti utkáních porazil liberecký Slovan, Teplice a Slovácko, po remíze připravil o body i pražskou Slavii. Přesto svěřenci kouče Jiřího Krejčího neusínají na vavřínech, k čemuž by měl dopomoci nizozemský kanonýr Pieter Langedijk.

„Jsem šťastný, že jsem mohl podepsat smlouvu s FK Pardubice,“ řekl pro klubový web holandský útočník před několika málo dny po dohodě s vedením klubu. „Byl jsem tu už minulý týden a cítím se tu vítaný,“ dodal. Šestadvacetiletý Langedijk přichází z druholigového Top Oss, kde si v loňské sezóně připsal patnáct startů.

„Kariéru jsem začal ve Spartě Rotterdam, kde jsem hrál 7 let v mládežnické akademii a 3 roky v A-týmu. Poté jsem šel do Waalwijku, kde jsem dal v 56 zápasech 27 gólů,“ uvedl pro fkpardubice.cz.

„Poté jsem byl v Go Ahead Eagles, dvě sezóny jsem strávil v Deventeru a vloni jsem hrál v Top Oss. Bohužel, kvůli Covid-19 byla v březnu liga zastavena,“ zakončuje Langedijk. Devětadvacetiletý útočník, který nikdy v nejvyšší holandské soutěži Eredivisie nezahrál, nasbíral v druhé lize přes 150 utkání, ve kterých skóroval celkem 37krát a přidal i dvě desítky asistencí.

Neváhal přijet na zkoušku, chválí Nizozemce Shejbal

„Nabídek byla řada, ale Pieter se nám z nich zdál nejzajímavější,“ komentoval přestup sportovní ředitel klubu Martin Shejbal. Potřebovali jsme někoho do ofenzivy a on splňoval naše představy nejlíp. Času je málo, sezóna je v běhu, a tak nám vyhovovalo, že u Evropana je pravděpodobnější, že se u nás rychleji adaptuje,“ pokračuje.

Pieter Langendijk v dresu Sparty Rotterdam. (zdroj: wikimedia.org, Mark Zweistra)

„Kvitovali jsme, hráč že neváhal přijet k nám na zkoušku, zatímco řada jiných fotbalistů, kteří třeba rok nehráli, chtěli okamžitě podepisovat smlouvu,“ dodává pro fkpardubice.cz.“Pieter také nehrál několik měsíců fotbal, protože nizozemská liga to „zapíchla“ jako první v Evropě, takže má deficit, ale v průběhu týdne se ukázalo, že má dost pozitivních vlastností,“ pokračuje. Jednání byla rychlá, zvládli jsme to v termínu a máme ho tady,“ zakončuje.

KdyLangedijk poprvé nastoupí v červenobílém dresu je přesto otazníkem. Nejvyšší soutěž je vinou koronavirových opatření pozastavena, a zápas proti Opavě, který měl Pardubické čekat za týden byl odložen.