Mladá Boleslav získala výrazné posily. Máme dobrou výchozí pozici, ví Hoftych

Fotbalová Mladá Boleslav započala zimní soustředění s několika novými jmény v kádru. Kdo zamířil do města automobilů?

i Zdroj fotografie: FK Mlada Boleslav
                   

Udržet se v elitní ligové šestce. Takový je cíl fotbalistů Mladé Boleslavi pro jarní část ročníku, který startuje již na konci ledna. „Závěr podzimu se nám povedl a pro letošní jaro máme dobrou výchozí pozici k udržení v elitní šestici,“ přiznal pro klubový web trenér Pavel Hoftych. Podle něj jsou navíc povzbuzením úspěchem pozitivní výsledky testů. „Věřím, že na konci ledna do ligy budeme dobře připravení,“ doufá.

Celek z města automobilů čeká v přípravě nejprve Lipsko, poté druholigové Táborsko a slovenská Bánská Bystrica. Do všech utkání mohou zasáhnout i nové posily, které vedení mladéboleslavského celku přivedlo ještě před začátkem přípravy. Pruhovaný dres oblékne gambijský útočník Lamin Jawo, který přichází jako volný hráč ze Zlína. Sedmadvacetiletý útočník bude chtít navázat na svou podzimní formu a rozšířit své tříbrankové konto.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Kádr trenéra Hoftycha posílí také talentovaný kanonýr Vasil Kušej, který se skvěle předvedl v dresu druholigového Prostějova. Dvaadvacetiletý útočník na podzim nasázel v 15 utkáních pět branek a u dalších šesti asistoval. Ze Sparty pak přichází na hostování obránce Martin Suchomel, který by měl zacelit díru v defenzivě. „Zaujme místo Davida Pecha, který podle očekávání odešel do Slavie,“ nastínil Hoftych.

Matějovský: Není lehkých soupeřů

Posílením je však také forma současných ofenzivních jmen. „Jsme rádi, že se herně našel Jiří Skalák a uzdravil Milan Škoda. Všichni trénují naplno, jedinou výjimkou je Antonín Vaníček v rekonvalescenci po artroskopické operaci kolena,“ doplňuje mladoboleslavský kouč. Podle kapitána mužstva Marka Matějovského proto musí mít mužstvo vysoké ambice. „Podobně jako fanoušci, i my sami na sebe jsme hodně nároční,“ přiznal.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Zároveň je však potřeba vnímat, jak se fotbal vyrovnává nejen na mezinárodní úrovni, ale i v naší lize. Dnes opravdu platí, že není lehkých soupeřů. Osobně bych umístění Boleslavi do šestého místa považoval na konci tohoto ročníku za úspěch,“ zakončil zkušený středopolař. Mladou Boleslav čeká na startu jara brněnská Zbrojovka, poté se utká s pražskou Spartou, Pardubicemi, Hradcem Králové a Českými Budějovicemi.

Zvládne Mladá Boleslav udržet elitní šestku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články