Hoftych: Nerozumím tomu, proč fotbal nepokračuje. Budeme žádat o vyjímku pro domácí zápasy EL

Pavel Hoftych. (zdroj: twitter.com/fcslovanliberec)

Přesto, že tuzemská nejvyšší fotbalová soutěž nepokračuje, evropská klání mají vyjímku. Na utkání Evropské ligy, kterou hraje jak pražská Sparta, tak Slavia, se připravuje i liberecký Slovan. Ten už příští čtvrtek čeká belgický KAA Gent. „Všemu jdeme naproti tak, abychom zůstali zdraví a zároveň předešli případným potížím před Evropskou ligou,“ řekl v rozhovoru pro fcslovanliberec.cz kouč Pavel Hoftych.

„Už na jaře jsme si zvykli, že je situace trochu chaotická a příliš se neví, co bude dopředu. Po předchozích zkušenostech jsme připraveni,“ uvedl pro klubový web bývalý kouč Spartaku Trnava, Bohemians 1905 nebo Zlína. „Máme velkou výhodu, že hrajeme společně se Spartou a Slavií evropský pohár, takže nás čeká určitý vrchol, na nějž se můžeme soustředit,“ dodává. Slovan se v základní skupině Evropské ligy utká s týmy, ve kterých působí bývalé osobnosti tuzemské ligy.

Slovan čeká Kanga, Ngadeu-Ngadjui nebo Kadeřábek

V belgickém Gentem působí i exslávistický stoper Michael Ngadeu-Ngadjui, v Crvne Zvezde Bělěhrad zase bývalý záložník Sparty Guélor Kanga. Liberec čeká i TSG 1899 Hoffenheim českého reprezentanta a taktéž bývalého hráče Sparty Pavla Kadeřábka.

UEFA již zveřejnila rozpis zápasů základních skupin Evropské ligy, které se budou hrát od 22. října do 10. prosince….

Gepostet von FC Slovan Liberec am Samstag, 3. Oktober 2020

 

Vedení Liberce již podalo žádost o vyjímku tak, aby se úvodní utkání proti Genku mohlo odehrát na Stadionu U Nisy. „Od UEFY přišla možnost vpustit do ochozů 30 % kapacity stadionu, což v Čechách není možné. Ano, podali jsme žádost na odehrání zápas v domácích podmínkách,“ řekl pro klubový web Hoftych.

Doma jsme schopni odehrát slušný zápas, ví Hoftych

„Kór v této době, která lidem bere hrozně moc iluzí, by bylo potřeba, aby byla fotbalová činnost prezentovaná jako bezpečná zóna. Aby utkání Sparty i Liberce ukázaly naší republiku jako bezpečnou oblast. Věřím, že když budeme hrát doma, jsme schopni odehrát slušný zápas i proti favoritovi,“ věří.

Hoftych, stejně jako řada zástupců profesionálního sportu, nerozumí nastaveným opatřením, které fakticky pozastavili sport v Česku. „Jsme na čerstvém vzduchu, dodržujeme bezpečnostní opatření a jsme pořád testovaní. Nerozumím tomu, proč fotbal nepokračuje,“ řekl.

„Existuje dost kompetentních lidí, kteří by měli zvládnout rozlišit, co je a co není nebezpečné. Byl jsem třeba v obchodě, kde vidíte hlavu na hlavě, oproti stadionu, kde se nás sejde na hřišti 22, ale nesmíme hrát, přestože jsme průběžně testovaní,“ přiznal. „ěřím, že se ve fotbalovém prostředí pohybují kompetentní lidé, kteří si s panem Romanem Prymulou sednou a vysvětlí mu, že je fotbal bezpečná zóna,“ uvedl.