Hložek hattrickem zdemoloval Opavu a promluvil o kritice fanoušků

Zdroj fotografie: Reuters

Byl kritizován fanoušky za absenci produktivity, přesto se dokázal po zranění dostat zpět do skvělé formy. Osmnáctiletý talent pražské Sparty Adam Hložek hattrickem dopomohl k vítězství Letenských nad Opavou 4:2.

První branku zaznamenal Hložek již po šestnácti minutách, kdy proměnil centr Bořka Dočkala v efektní střelu a otevřel skóre. Druhou branku přidal o deset minut později Srdjan Plavšić. Sparta vedení navýšila po poločase, Tomáš Weisner připravil míč pro Hložka a ten se před prázdnou bránou nemýlil. V 61. minutě přišlo snížení, opavský Jan Žídek hlavičkou snížil.

Zdroj fotografie: Reuters

Patnáct minut před koncem zkompletoval Hložek střelou ze střední vzdálenosti hattrick a zároveň slavil již osmou branku v letošní sezóně. Osm minut před koncem ještě snížil Matěj Helešic, na víc se však hosté nezmohli a po prohře 4:2 zůstávají na poslední příčce. „Jsem nespokojený s tím, že jsme dostali dva góly a že Opava měla ještě jednu gólovou příležitost. Na druhou stranu, my jsme dali čtyři góly a měli jsme další příležitosti,“ prohlásil po utkání pro klubový web kouč Sparty Pavel Vrba.

Ten pochválil i Adama Hložka, který stále může bojovat o účast na letním evropském šampionátu. „V minulých zápasech měl také spoustu šancí, ale bohužel se mu nedařilo střeleckou smůlu protrhnout. Tentokrát byl výjimečný, dal tři góly a myslím, že i on si zápas užil. Takhle by si ho měl užívat častěji,“ dodal Vrba. „Samozřejmě jsem si to užil, i když to byla práce celého týmu,“ komentoval hattrick sám Hložek.

Zdroj fotografie: Reuters

„Dostal jsem to dvakrát vlastně do prázdné branky, jednou od Dočkyho podruhé od Wiesyho. Ten třetí gól jsem pak jen uklízel na zadní tyč. Jsem spokojený, užívám si to,“ dodal pro sparta.cz. Osmnáctiletý sparťanský klenot promluvil i o kritice, která provázela jeho výkony v posledních utkáních.

„Snažil jsem se to nevnímat, i když na sociálních sítích to člověk vidí. Snažil jsem se ale od toho oprostit a co nejvíc pracovat na tréninku a v zápasech. Věděl jsem, že se mi to vrátí a taky se to dneska potvrdilo,“ zmínil pro klubový web Hložek, který si navíc zapsal do klubové kroniky českého fotbalu nový rekord. V osmnácti letech se stal nejmladším střelcem hattricku v ligové historii.