Historie se opakuje! Stramaccioni chce opět vyskočit z rozjetého vlaku

                   

Sparťanští fanoušci mají jistě ještě dnes hořkou pachuť v ústech, která zůstala po působení italského koně Andrea Stramaccioniho na pozici hlavního trenéra. Koncept, který do nejslavnějšího klubu České republiky tento „putovní komediant“ přinesl, se naprosto minul účinkem. Drahé posily výkonnostně paběrkovaly a Sparta se doteď nemůže ze špatného období vzpamatovat. To vše je tuzemským fotbalovým příznivcům dobře známé. Proto všechny překvapilo, když známého ničitele klubů přivedl do svých služeb íránský Esteghlal FC. Tamní vedení se však na rozdíl od Daniela Křetínského, majitele Sparty, nenechalo unést euforií a řeklo Stramaccioniho hloupým plánům dost hned v zárodku. Výsledek? Italský kouč prý není spokojený a nejspíše skončí ještě před startem nového ročníku tamní ligy.

Chtěl drahé posily, ale Esteghlal byl rezolutně proti

Třiačtyřicetiletý Andrea Stramaccioni přišel do íránského klubu začátkem června. V novém působišti je tedy teprve dva měsíce, už ale znovu pomýšlí na rychlý úprk ještě předtím, než jeho družinu prověří ostré zápasy tamní nejvyšší fotbalové ligy. Na vině ovšem pro změnu nejsou špatné výsledky, Esteghlal vyhrál všech šest přípravných utkání a vstupují tedy do soutěže jako jeden z horkých favoritů na zisk titulu. Jenže Stramaccionimu se současná podoba úspěšného týmu jednoduše nelíbí. Naléhal na vedení, aby mu přivedlo hned několik drahých zahraničních posil, jenže představitelé klubu moc dobře vědí, jak dopadlo předchozí angažmá jejich současného hlavního trenéra.

Do Sparty přicházel v létě roku 2017 s velkými plány na revitalizaci, vyhlédl si spoustu zahraničních hráčů, kteří stáli ohromné peníze a posléze okamžitě vyhořeli. Daniel Křetínský mu i přes žalostné výkony věřil téměř rok, jenže pak jeho planým slibům a omluvám typu, že si „tým potřebuje sednout“, přestal přicházet na chuť. V březnu následujícího roku Itala propustil, za což dodnes musí platit tučné penále. Od té doby byl Stramaccioni bez zaměstnání, což mu ale vzhledem ke stále vyplácenému příjmu ze Sparty vůbec nevadilo. Podobný příběh se mohl odehrát i nyní, jenže Esteghlal přání Stramaccioniho nevyslyšel.

Arogance italského kouče zřejmě nezná mezí

Vzhledem k tomu, že letní přestupové okénko se týká všech velkých fotbalových lig světa, nelze do jednoho klubu přitáhnout všechny vyhlédnuté posily. To prostě není v lidských silách, pokud nejste Barcelona nebo Real Madrid. Jenže Stramaccioni toto jednoduše odmítá pochopit. Klubu, který mu i přes špatnou reputaci dal šanci, vyslovil ultimátum. A jelikož ultimátum nebylo splněno (do kádru přibyl pouze jeden nový hráč), má nyní několik hodin na rozmyšlenou, jestli u týmu vůbec hodlá setrvat. To by byla skutečně obrovská nepříjemnost, jelikož íránská liga startuje již za pár dní a shánět hlavního kouče takto narychlo nikdy nedělalo dobrotu.

Stramaccioni tak znovu potvrdil, jak pyšný sám na sebe vlastně je, i když vlastně vůbec nemá proč. Všechny jeho předchozí trenérské štace skončily fiaskem a je všeobecně považován za jednoho z nejvíce přeceňovaných evropských lodivodů současnosti. Konkrétně ve Spartě se ovšem strmý pád dal dle jeho slov prý dopředu očekávat, jedná se totiž pouze o „lokální klub“. Chlapec by si měl asi uvědomit, že on sám je tak trochu „lokální trenér“ po vzoru Bohumila Zenkla z populárního českého seriálu Okresní přebor…

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články