Historicky nejlepší střelci české fotbalové reprezentace

                   

Kvalifikační zápasy českého národního výběru proti Bulharsku a Černé Hoře, které by měly být pro naše hochy naprosto klíčové, se pomalu, ale jistě, blíží. Abychom vám ukrátili čekání, připravili jsme se pro vás žebříček pěti historicky nejpřesnějších střelců v národních barvách. Tipnete si, kdo se na úspěších České republiky v uplynulé dekádě podílel střelecky nejaktivněji?

5. místo – Pavel Kuka

Dnes již padesátiletý Pavel Kuka patřil mezi nejvýraznější tuzemské fotbalisty na přelomu tisíciletí. Ve službách klubu SK Slavia Praha nastřílel úctyhodných 62 branek, čímž na sebe upoutal pozornost zahraničních velikánů. Všechny jeho budoucí mise se odehrály v sousedním Německu a tamní nejvyšší soutěži. Postupně oblékal dresy Kaiserlauternu, Norimberku a Stuttgartu, kde dohromady posbíral 64 gólů.

Po návratu na domácí půdu a do milované Slavie přidal do svých osobních statistik ještě dalších 33 úspěšných střeleckých pokusů. Pokud pomineme 24 zápasů za Československo a zaměříme se pouze na samostatnou Českou republiku, nastřílel Pavel Kuka úctyhodných 22 branek v mezinárodních duelech. V současné době je jedním z televizních komentátorů a zároveň expertů.

4. místo – Tomáš Rosický

O kariéře Tomáše Rosického bychom mohli hovořit ve dvou základních rovinách. Tou první je vysoký potenciál, který přetavil v několik skvělých angažmá a branek, v rovině druhé zas velice často paběrkoval vinou nepříjemných zranění, které ho nikdy nepustily k úplnému rozkvětu. I tak na něj v Dortmundu či Arsenalu vzpomínají jako na šikovného a chytrého záložníka, který v mnohém převyšoval protihráče. Po skončení kariéry se s fotbalem nerozloučil úplně, momentálně působí jako sportovní ředitel pražské Sparty. V národním dresu se vytáhl dohromady 23 góly, díky čemuž mu právem patří čtvrté místo.

3. místo – Vladimír Šmicer

Další kovaný slávista v našem seznamu. Vladimír Šmicer je jednou z největších českých fotbalových postav minulého století. Ostatně jeho angažmá v Lens, Liverpoolu nebo Bordeaux mluví za vše. Výraznou stopu zanechal také v reprezentaci, které pomohl 27 brankami.

2. místo – Milan Baroš

Jediným stále hrajícím fotbalistou v našem seznamu není nikdo jiný, že ostravský srdcař Milan Baroš. Ten ve svých sedmatřiceti letech i nadále táhne Baník k lepším výsledkům a ačkoli občas předvede nějaký ten blikanec, trenéři na něj hodně sází. Není se čemu divit, bývalému reprezentantovi s jednačtyřiceti brankami za národní tým to pořád neskutečně pálí!

1. místo – Jan Koller

Absolutního vítěze ankety o nejlepšího reprezentačního střelce vám jistě nemusíme dlouze představovat. Holohlavý obr prožil opravdu skvostnou kariéru na klubové i reprezentační úrovni. Sparta, Lokeren, Anderlecht, Dortmund, Monaco, Norimber a Cannes patřili k jeho nejslavnějším působištím. V národních barvách nastřílel neskutečných 55 branek a zdá se, že jeho rekord zřejmě nikdo v blízké době nepokoří!

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články