Ze Sparty do Slovácka? V Uherském Hradišti se rýsuje zajímavý přestup

Fotbalové Slovácko by již brzy mohla posílit zvučná posila. Klub z Uherského Hradiště si údajně vyhlédnul jednu ze svých bývalých opor.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Bez jedničky. Fotbalové Slovácko opustí po konci aktuálního ročníku stálice mezi třemi tyčemi Filip Nguyen, který zamíří do vietnamského celku FC Cong An Ha Noi. Třicetiletý brankář letos odchytal téměř kompletní porci utkání a uherskohradišťský klub tak musí již nyní shánět vhodnou náhradu. Ve svých řadách má totiž pouze pětatřicetiletého Tomáše Fryštáka a dvacetiletého Jiřího Borka.

První jmenovaný má za sebou bohatou prvoligovou kariéru, za poslední rok se však postavil mezi tři tyče pouze jednou. Mladý Borek zase sbírá zkušenosti v třetiligovém B-týmu a je velkou záhadou, zda by obstál v ligové konkurenci. Slovácko se navíc chce v letošním ročníku opět pokusit bojovat o účast v Evropské konferenční lize a je tak jasné, že pro své ambice bude potřebovat silné jméno mezi třemi tyčemi.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Podle spekulací iSport.cz by se tak v Uherském Hradišti mohl objevit jeden ze dvojice bývalých gólmanů moravského klubu, kteří prostředí dobře znají. V létě končí smlouva v pražské Spartě dvaatřicetiletému Milanu Hečovi, který právě ze Slovácka na Letnou před pěti lety zamířil. Za Spartu celkově odchytal 68 utkání, v posledních sezónách však jen paběrkuje. Letos zatím na start v bráně A-týmu čeká a nastupuje jen za druholigovou rezervu.

Heča nebo Trmal?

Variantou je údajně také návrat čtyřiadvacetiletého Matouše Trmala. Za klubového odchovance zaplatila portugalská Vitória Guimarães bezmála 40 milionů korun. Rodák z Tasovic však zatím nedostal příliš prostoru a v létě zamířil na hostování do Marítima. Ani tam však pravidelně nenastupuje, letos zasáhl do pouhých osmi utkání. Podle šéfa klubu Karla Pojezného však zatím konkrétní nabídky na stole nejsou.

Dnes to není na stole k rozhodnutí, zítra může být, tak to ve fotbale chodí,“ dodal na adresu dvou bývalých brankářů Slovácka. Podle Pojezného však může přijít okamžik návratu, zatím však není nic definitivně rozhodnuto. „Oba můžou být ve správnou dobu pro nás přínosem, záleží vždy na konkrétní dané situaci, na rozdíl od novinářů nemůžeme populisticky podsouvat nepodložené informace,“ dodal na stránkách klubu.

Ředitel uherskohradišťského klubu však zdrůraznil, že Slovácko sleduje také další řadu hráčů. „Útočníky, ale i jiné hráčské pozice, monitorujeme neustále. Vždy je však pro nás důležitá otázka, jestli by nám okamžitě daný hráč naskočil, jestli můžeme v ten moment dát konkurenční nabídku odpovídající kvalitě a podobně,“ nastínil přestupovou politiku svého klubu.

Mělo by Slovácko vsadit na služby Milana Heči nebo Matouše Trmala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů