Manchester United? Ne, děkuji. Francouz odmítnul Old Trafford a míří na nečekanou adresu

Dlouhodobě se o něj spekuluje ve spojitosti s anglickými velkokluby. Přesto se zdá, že francouzský záložník nakonec zvolí jinou cestu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Již po konci aktuální sezóny mu končí ve francouzském Olympique Lyon smlouva a stane se volným hráčem. Čtyřiadvacetiletý záložník Houssem Aouar tak zřejmě vůbec poprvé v kariéře opustí mateřský klub, mezi jehož opory v uplynulých pěti ročnících patřil. Je jisté, že někdejší přestupový cíl londýnského Arsenalu o nabídky nouzi mít. Jen Gunners za něj před dvěma lety nabídli 45 milionů liber, tedy více než miliardu korun. Lyon však tehdy odmítl.

Nyní Aouar zřejmě zamíří do jiného klubu bez nároku na finanční kompenzaci svému stávajícímu zaměstnavateli. Výrazný zájem o Francouze s alžírskými kořeny, který má jeden start v národním týmu, měl zejména Manchester United. Aouara však současná herní tvář a složení kádru aktuálně třetího celku Premier League neoslovila a rozhodl se nabídku slavného celku odmítnout. Zájem měla také Aston Villa a španělský Real Betis.

iZdroj fotografie: Olympique Lyon

Přesto to vypadá, že vítězem bude jiný zájemce. Podle britského deníku Daily Express by totiž Aouar nakonec mohl skončit v překvapivé destinaci. Francouzského reprezentanta loví čerstvý vítěz Evropské ligy Eintracht Frankfurt. Podle reportéra německé televize Sport1 je aktuálně šestý bundesligový celek připravený jednat a sám čtyřiadvacetiletý záložník má o působení v klubu zájem.

Jednání jsou ve velmi pokročilém stádiu

Houssem Aouar je blízko tomu, aby podepsal v Eintrachtu Frankfurt smlouvu jako volný hráč,“ píše Berger. „Již v létě odmítnul nabídky dalších klubů včetně Manchesteru United. Zatím není nic podepsáno, ale samotné jednání jsou ve velmi pokročilém stádiu,“ doplňuje německý reportér. Aouar by si novém působišti mohl přijít na podpisový bonus ve výši 5 milionů eur (116 milionů korun). Jeho roční gáže by činila zhruba 3 miliony eur (70 milionů korun).

Aouar celkově odehrál za Olympique Lyon 225 utkání, ve kterých zaznamenal 41 branek. Ve francouzské nejvyšší soutěži má 172 startů, dalších 34 startů si připsal v Evropské lize a Lize mistrů.

Rozumíte důvodům, proč Aouar odmítnul Manchester United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů