Hašek ostře o Priskem: Nejsem přesvědčený, že Spartu někam posunul

Dánský stratég Brian Priske zažívá zatím nejúspěšnější období svého tuzemského angažmá. Přesto podle někdejšího trenéra Letenských Martina Haška zatím mužstvo nikam neposunul.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pražská Sparta se pod dánským stratégem Brianem Priskem dostala na jaře do skvělé formy. Z posledních deseti utkání ztratila body pouze při remíze proti olomoucké Sigmě, navíc má aktuálně nejlepší ligovou ofenzivu i obranu. Velké střelecké probuzení zažívá Jan Kuchta, kterého doplňuje skvělými výkony Lukáš Haraslín spolu s Tomášem Čvančarou. Zejména tato trojce zařídila drtivou většinu ze 31 vstřelených branek v posledních deseti ligových duelů.

Vzhledem ke ztrátám konkurentů z čela tabulky v podobě Viktorie Plzeň a pražské Slavie se navíc svěřenci Briana Priskeho stali jedním z favoritů na zisk mistrovského titulu. Po zlepšených výkonech jsou na druhé příčce, vedoucí Slavia drží první místo pouze o lepší skóre. Západočeský celek na třetí příčce pak ztrácí propastných pět bodů. Přesto podle někdejšího trenéra pražské Sparty nebo Bohemians Martina Haška není současná úspěšná série způsobena Priskeho zásluhou.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Nevidím tam žádnou kouzelnou hůlku, spíš umožnil svým působením klukům přiblížit se tomu, na co zhruba mají,“ prohlásil pro iSport.cz Hašek. Podle třiapadesátiletého trenéra je největší zásluhou dánského trenéra férové jednání a zvládnutí vztahů mezi hráči, trenérským štábem a vedením. „Ve Spartě je nesmírně složité prostředí z hlediska interpersonálních vztahů a tlaků. Trenér to musí zvládat, aby se nepo… A Priske to zvládl,“ doplnil.

Hašek: Spartu zatím nikam neposunul

Dán, který dříve vedl Midtjylland nebo belgický klub Royal Antwerp, podle něj zatím výrazný posun mužstva směrem k dominanci neukázal. Současná Sparta podle něj stále nesnese současné mezinárodní měřítko. „Nejsem přesvědčen o tom, že by Spartu někam posunul, že už teď hrají mezinárodní fotbal, to ne. Teprve uvidíme,“ zakončil na adresu bývalého hráče Genku, Aalborgu, Clubu Bruggy či Portsmouthu.

O tom, zda bude současná forma Sparty pod Brianem Priskem pokračovat rozhodnou týdny po reprezentační přestávce. Pražskou Spartu v nadcházejících kolech čeká brněnská Zbrojovka, Pardubice, pražská Slavia a Slovácko. Ve vloženém utkání domácího poháru navíc bude bojovat o postup do finále proti českobudějovickému Dynamu.

Souhlasíte s názorem Martina Haška nebo máte opačný pohled na Priskeho působení na Letné?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články