Hancko zůstává ve Spartě, její šance na titul rostou

Zdroj fotografie: serpentsofmadonnina.com

Dvaadvacetiletý stoper či krajní bek Dávid Hancko zůstává na hostování v pražské Spartě. Slovák, který je kmenovým hráčem italské Fiorentiny, na Apeninském poloostrově se však nedokázal prosadit a zdá se, že mu tam ani nadále pšenka nepokvete.

Hancko zatím za svou kariéru prošel třemi kluby ve třech různých státech:

  • 2014-2018 MŠK Žilina (35 zápasů, 3 góly)
  • od 2018 ACF Fiorentina (5 zápasů, žádný gól)
  • od 2019 AC Sparta Praha – hostování (19 zápasů, 2 góly)
Zdroj fotografie: twitter.com

Jeden z největších fotbalových talentů Evropy

Hancko se do dospělého fotbalu uvedl skvěle, přestože jako obránce to má těžší než jeho útočně ladění spoluhráči. Většina trenérů totiž nerada zasahuje do obrany, u níž je komunikace a sehranost stěžejní. Mladí obránci se proto nejčastěji prosazují v menších týmech s nepříliš širokým kádrem. Třeba právě ve slovenské Žilině. Hancko se zde svými výkony dostal na seznam 50 největších evropských fotbalových talentů a hned ve své druhé sezoně také vyhrál slovenský titul.

Italská anabáze

Fiorentina za Hancka zaplatila zhruba 100 milionů korun a zdálo se to jako dobrá investice, Slovák však v Itálii nikdy nepřesvědčil a po ročním paběrkování bez výraznějšího zápasového vytížení vyrazil hostovat do Sparty. Letenští fanoušci ho přivítali s rozpaky. Hancko sice navzdory nedostatku herní praxe dostával pozvánky do slovenské reprezentace, ale herní výpadek byl na jeho výkonech znát.

Zdroj fotografie: m.123ru.net

Z levého beka na stopera

Hancko se ve Spartě nakonec přesunul z levého beka zpět na pozici stopera, která je mu bližší. A ve středu obrany se chytil, zejména po koronavirové pauze podával spolehlivé výkony a pomohl Spartu dotlačit na konečné třetí místo v lize i k triumfu v poháru. Sparta proto o jeho služby stála i nadále, nebyla však schopna uhradit Hanckovu výstupní klauzuli. Trn z paty jí nakonec vytáhli Italové, kteří souhlasili s prodloužením hostování. Tím podle sázkařů i sázkových kanceláří posílily sparťanské šance na titul.