Hancko: Příprava pod Priskem mi hodně pomohla. Už navždy budu fanouškem Sparty. Viking? Dodnes mě to strašně se*e

Dávid Hancko stále vzpomíná na působení ve Spartě. I na trpké vyřazení s Víkingem. „Dodnes mě to strašně se*e,“ přiznal stoper.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Za Spartu odehrál Dávid Hancko přes stovku zápasů. Ještě v úvodu letošní sezony oblékal dres Letenských ve třech kolech Fortuna ligy a v předkole Konferenční ligy s Vikingem. Odvetu, ve které obrovskou chybou v nastavení daroval Stavangeru rozhodující gól, má stále před očima. „Jasně, že si na to vzpomenu. Dokonce bych řekl, že to byl nejhorší okamžik mojí kariéry. Dodnes mě to strašně sere, že to tak musím říct,“ přiznal Hancko v rozhovoru pro deník Sport.

Priske hodně pomohl

V závěru srpna přestoupil slovenský reprezentant za 6 milionů eur, tedy téměř 150 milionů korun, do Feyenoordu. V nizozemském klubu se brzy zařadil mezi opory. Myslím si, že devět týdnů přípravy pod Brianem Priskem mi hodně pomohlo,“ ohlíží se zpět stoper Dávid Hancko. S Feyenoordem se mu dařilo jak v Eredivisii, tak i v Evropské lize, ve které tým z Rotterdamu postoupil do čtvrtfinále.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Na tlak byl ve Sparty zvyklý, přesto ho určité věci překvapily. „Ta popularita je tady fakt na vysoké úrovni. Jak mě v Praze lidi poznávali po dvou letech, tady mě poznávali po dvou zápasech. Šel jsem třeba na snídani do kavárny den po zápase a servírka, co nás obsluhovala, se rozplakala, jak skvělý zápas jsme den předtím odehráli,“ poznamenal pětadvacetiletý Hancko.

Hancko: Sparta je skvělá, ale Feyenoord…

Nešlo ale jen o popularitu. „Podle mě je ve Spartě spousta věcí opravdu na vysoké úrovni, ale stejně jsem v Nizozemsku byl mnohdy překvapen. Přijdete tam jako hráč a řešíte fakt jenom fotbal. Žena se synem potřebovali nějaké dokumenty, klub je zařídil. Já prošel lékařskou prohlídkou, ještě jsem neměl ani podepsanou smlouvu, už na mě na parkovišti čekalo auto. Jsou hodně precizní jako Němci a je to vidět i v životě,“ zmínil obránce, který od příchodu do Feyenoordu nechyběl v lize ani v jednom utkání.

iZdroj fotografie: Depositphotos

S červenobíločernými zažil Dávid Hancko úžasnou jízdu v nizozemské lize, kterou Feyenoord zakončil ziskem titulu. „Jednoznačně jde o největší úspěch mojí kariéry,“ má jasno stoper. A jak probíhaly oslavy? Přišlo nás přivítat při oficiálních oslavách na náměstí sto padesát tisíc lidí. Reálně nás mohlo vidět tak třicet tisíc lidí, ti ostatní byli v takovém úhlu, že nás vepředu nemohli vidět, jen koukali na velkoplošné obrazovky,“ popsal euforii fanoušků.

Hlava v oblacích? Ani náhodou

Podle serveru Transfermarkt vyletěla Hanckova tržní cena během jedné sezony v Rotterdamu na 20 milionů eur. Slovenský reprezentant má ve Feyenoordu smlouvu na další tři sezony a na případný přestup nemyslí. Nechci lítat hlavou v oblacích. Užívám si, že jsem ve Feyenoordu. Užívám si titul a moc se těším na základní skupinu Ligy mistrů,“ podotkl rodák z Prievidzy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na Spartu, ve které působil tři roky, rozhodně nezanevřel. Na angažmá ve Spartě budu vždy vzpomínat v dobrém a nedám na ni dopustit. Už navždy budu fanouškem Sparty. Hodně komunikuju nadále s Krejdou a Panym (Ladislav Krejčí ml. a Filip Panák). Sleduju prakticky každý zápas Sparty, koukám i na zápasy Slavie,“ dodal Dávid Hancko. Vzhledem k tomu, že v úvodu sezony odehrál za Spartu několik utkání, může se těšit na medaili pro českého mistra.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články