Guardiola: Manchester City musí zapomenout na Ligu mistrů

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Bezgólová remíza stačila. Manchester City má po remíze v Portu jisté první místo v základní skupině Ligy mistrů, i proto kouč Pep Guardiola burcuje k probuzení i v tamní domácí soutěži. Citizens jsou po devíti kolech až na jedenáctém místě a na tandem Tottenham – Liverpool ztrácí šest bodů. „Musím neskutečně pogratulovat týmu za tuhle základní skupinu, hráli jsme neskutečně dobře,“ řekl po utkání BT Sport.

I přes bezbrankovou remízu byl s výkonem svých svěřenců v Portu, které si taktéž zajistilo postup do vyřazovací fáze nejprestižnější klubové soutěže, spokojen. „Nedarovali jsme jim jediný roh nebo střelu na bránu, což je velký úspěch. Navíc venku v Evropě proti týmu jako je Porto, který je spolu s Benficou nejlepším v Portugalsku a má neskutečně fyzický tým,“ dodal.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Je škoda, že jsme nedokázali skórovat, ale vytvářeli jsme si šance, spousty náznaků i akce a všichni hráči hráli fantasticky, od Edieho (Edersona pozn. red.) po zakončujícího Phila (Fodena pozn. red.),“ uvedl.

„Přijeli jsme tady, abychom slavili prvenství, hráli jsme na vítězství. Zasloužili jsme si vyhrát, ale zasloužit a nezasloužit jsou jen falešná slova. Na konci o všem rozhoduje výsledek, ale hráli jsme o vítězství,“ pokračuje. „Teď se musíme stoprocentně soustředit na Premier League,“ dodal.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Právě v té se letos svěřencům španělského stratéga příliš nedaří, na svém kontě mají dvě porážky a tří remízy. To stačí až na jedenáctou příčku, Citizens však patří k týmům, kteří mají ještě zápas k dobru.

V prosinci je čeká náročný program, po sobotním utkání s Fulhamem je čeká tradičně vyhrocené derby proti Manchesteru United, pak postupně narazí na West Bromwich Albion, Southampton, Newcastle United a Everton. „Teď je čas na to zapomenout na Ligu mistrů a a rozpomenout se na ni až v únoru, jasnou prioritou je teď jen Premier League,“ zakončil.