Guardiola: Aguero si zaslouží právo rozhodnout, co je pro něj nejlepší

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Patří bezpochyby mezi legendy novodobé éry Manchesteru City. Dvaatřicetiletý Sergio Aguero je však po devíti letech v dresu nebesky modré na křižovatce, jeho kontrakt vyprší už na konci letošní sezóny a jak již dříve deklaroval, zvažuje řadu možností. Jak uvedl na tiskové konferenci kouč Citizens Pep Guardiola, Argentinec si zaslouží právo rozhodnout, co je pro něj tím pravým. „Je to člověk, který si zaslouží férové rozhovory o tom, co je nejlepší pro něj, pro klub a pro všechny,“ uvedl.

Guardiola zdůraznil, že na Aguerův přístup se mohl vždy spolehnout. „O tom nemusíme pochybovat,“ uvedl. „Jak jsem několikrát říkal, měl jsem to štěstí zahrát si fotbal jako hráč a pak jako manažer koučovat neskutečné talenty a hvězdy. On je jednou z nich, jednoznačně. Ale obzvláště jako člověk. Nikdy jsem neviděl hvězdu, jakou je, aby se chovala tak, jak se Sergio chová,“ chválil čtyřnásobného vítěze anglické Premier League španělský stratég.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Věřím, že i v letošní sezóně nám ukáže dobré momenty. Stále není ve své nejlepší kondici, nemůžeme opomenout, jak dlouho byl mezi zraněnými, jeho návrat a opětovné zranění,“ přiznává. „Doufám, že v průběhu sezóny bude tím hráčem, kterým vždy byl a je, tedy ostrým útočníkem, který prokazuje kvalitu. O tom nemám pochyby,“ věří.

Sám Aguero však v posledních dnech proživá náročné období. Před několika dny totiž zemřel dědeček jeho syna Bejmanina a legenda světového fotbalu Diego Maradona. „Znal ho velmi dobře. Bohužel je to velmi smutná situace pro něj a jeho rodinu, ale věřím, že bude v pořádku,“ dodává Guardiola.

(zdroj fotografie: PxHere)

Argentinský útočník přesto nastoupil k závěrečným patnácti minutám v zápase Ligy mistrů proti Olympiakosu Pierus. „Hrál dobře a samozřejmě vliv té špatné zprávy byl v den zápasu proti Olympiakosu náročný,“ prohlásil Guardiola, jehož sveřenci v Řecku vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem a zajistili si postup do vyřazovací části Ligy mistrů.