Bývalý kanonýr Realu Madrid, Chelsea a Juventusu chce ukončit kariéru. Fotbal už není jako dřív, ví

Šest mistrovských titulů, čtyři ligové poháry a vítězství v Evropské lize. Veleúspěšná kariéra kanonýra, který prošel Realem Madrid, Neapolí nebo Chelsea se blíží ke svému konci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bývalý argentinský reprezentant Gonzalo Higuaín patřil k nejvýraznějším postavám evropského fotbalu v uplynulých dvou dekádách. Dnes čtyřiatřicetiletý útočník působí druhým rokem v týmu Inter Miami, hrající zámořskou Major League Soccer a podle slov svého otce je připravený po konci ročníku ukončit kariéru. „Nedokážu si představit, že by se ještě vrátil a hrál třeba v Argentině,“ prohlásil Jorge Higuaín, který je zároveň jeho agentem.

Sám mi řekl, že na konci roku ukončí sportovní kariéru. To je celé,“ dodal pro server TNT. „Byl bych samozřejmě rád, kdyby po odchodu do fotbalového důchodu pokračoval ve fotbalovém prostředí, protože má spoustu zkušeností. Ale to uvidíme,“ zakončil s tím, že Gonzalo bude bojovat, aby v letošním roce dovedl klub z Miami na vyšší příčky tabulky. Svěřenci trenéra Phila Nevilla jsou totiž po pěti kolech ve své konferenci beznadějně poslední.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V pěti utkáních navíc vstřelili jen tři branky, na všech se však podílel Higuaín. Argetinec již v prosinci přiznal, že koketuje s myšlenkami na ukončení kariéry. „Blíží se čas, kdy ukončím kariéru. Mám už v hlavě jiné projekty,“ uvedl pro ESPN F90 s tím, že se rád zbavil tlaku, který doprovází evropský fotbal. „Fotbal je džungle a každý se v něm musí starat o sebe. Já jsem teď hlavou tady v Miami a není šance, že bych se zpět vrátil tam, kde jsem zažíval obrovský tlak,“ řekl.

Láska k fotbalu se zmenšila, přiznal

Byla to obrovská bublina a jsem rád, že jsem z ní vystoupil. Teď jsem sám se sebou konečně v klidu a pracuji na tom, aby moje rodina byla šťastná,“ doplnil bývalý hráč River Plate, Realu Madrid, Juventusu, Neapole, AC Milán a Chelsea. „Mám rád fotbal. Měl jsem ho rád a vždycky ho mít rád budu, ale už to v poslední době není jako dříve. Ta láska je menší, protože vidím, jak se postupně mění,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čtyřiatřicetiletému rodákovi z francouzského Brestu vadí zejména změny ve hře samotné, které z fotbalu dělají nový sport. „Všude jsou moderní technologie, hraje se na omezeném prostoru na dva doteky. Úplně zmizel driblink a souboje jeden na jednoho, všechen ten talent vložený do tohohle je najednou zbytečný,“ zakončil Higuaín, který odehrál na klubové úrovni 684 utkání ve kterých vstřelil 320 branek. Dalších 75 startů a 31 gólů přidal v dresu národního týmu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články