Gól i červená karta. Beru to na sebe, kál se kapitán Brna Štepanovský po prohře se Zlínem

(zdroj: fcfastavzlin.cz)

I přes druhý gól v soutěžním ročníku kapitán Zbrojovky Brno Petr Štepanovský radost neměl. Ve 41. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen, a do té doby vyrovnaný soupeř Zlína po poločase padl. „Zlín to moje vyloučení zkrátka využil. Sezóna je teprve na začátku, ale prohráváme si ty zápasy sami,“ řekl pro klubový web slovenský záložník.

Do utkání vstoupili lépe fotbalisté Zlína. Po dvaceti minutách centroval Cheick Conde na volného Antonína Fantiše, který otevřel skóre. Vedení Ševců však trvalo jen pět minut. „Začli jsme zbytečně ztrácet balóny, Zlín nás trošku zmáčkl, z čehož pramenil vyrovnávací gól. Blbě po autu, ale to bychom nebyli mi, kdybychom nedostali gól,“ hodnotil Štepanovského vyrovnávací zásah střelec první branky Fantiš.

Zlomový okamžik nastal po čtyřech desítkách minut. „Udělal jsem dva fauly, zejména při tom druhém jsem přitom do souboje jít nemusel. Byl jsem tam pozdě. V první moment jsem věřil, že to nebyl hrubý faul na druhou žlutou, ale jak rozhodčí pískl podruhé a zavolal si mě k sobě, už jsem věděl,“ hodnotil svou červenou kartu kapitán Zbrojovky Štepanovský.

Zlín využil početní výhody po hned po poločase. V rozmezí pěti minut se prosadil po přihrávce Condeho Petr Jiráček, poté se poprvé v sezóně trefil gambijský střelec Lamin Jawo. „Byli jsme pod tlakem, domácí dali rychle první gól, pak druhý. A bylo po zápase. Něco jsme pak ještě měli, ale bylo to málo, Zlín si to hlídal,“ řekl pro klubový web Štepanovský.

(zdroj: twitter.com/fczbrojovkabrno)

Zlín tak podruhé v sezóně vydřel tři body, po výhře 3:1 nad Mladou Boleslaví porazil stejným výsledkem i Brno. „Chtělo to potvrdit tu venkovní výhru, protože kdybychom teď zase ztratili, bylo by to de facto zbytečné, takhle se to krásně vyhouplo a jsme za to rádi,“ řekl Fantiš.

Červená karta? Neakceptuji, budeme to řešit

Naopak opačné nálady panovaly v trenérském štábu Brna, kouč Miroslav Machálek ví, že utkání nelze hodnotit pozitivně. „Zlomilo jej několik rozhodujících momentů. Tím prvním byl už úvodní inkasovaný gól, kdy Kuba Černín otálel s řešením, přišla chyba a gól. Na to jsme dokázali zareagovat, měli jsme po vyrovnání ještě jasnou gólovku na 2:1. Chvilku poté přišel problém největší, a tím bylo vyloučení,“ pokračuje. „To nechápu, neakceptuji a přemýšlím, jakým způsobem to ještě budeme řešit,“ dodal.

Ševce čeká v příštím kole utkání na Letné, přitom Sparta je zatím jediným suverénním celkem a neztratila ani bod. „Vlítneme tam a uvidíme, co se stane,“ těší se na utkání zlínský střelec. Naopak Zbrojovku čeká moravské derby, v domácím prostředí vyzve olomouckou Sigmu.