Gól, gól, gól. Aleš Čermák hattrickem zařídil Viktorii Plzeň postup do semifinále poháru

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Domácí pohár. Dříve pro prvoligové celky spíše okrajová záležitost, dnes však jedna z cenných vstupenek do Evropských pohárů. Právě proto je pro plzeňskou Viktorii, která je v tabulce až na šesté pozici a na čtvrtou říčku ztrácí pět bodů, postup před Hradec Králové tak ceněný. Viktoriáni ve Štruncových sadech dominovali, při vítězství 3:1 zářil zejména Aleš Čermák, který se postaral o všechny tři branky domácích. 

Přesto byl kouč Adrián Guľa k vystoupení svých svěřenců proti druholigovému celku kritický. „Cíl – postup – jsme splnili, Čermus dal hattrick, ale to je asi tak vše, co můžeme pochválit,“ uvedl. „Máme na naší hru i hráče vyšší nároky Naše koncentrace, nastavení a způsob hry v určitých úsecích nesplňovali parametry. Mám radost z postupu, ale rozhodně větší očekávání na celkovou výkonnost týmu. Máme na to, abychom hráli lépe a efektivněji,“ prohlásil pro klubový web slovenský kouč.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ten zároveň pochválil i první celek aktuální druholigové tabulky, v jehož barvách překonal Aleše Hrušku jen zkušený útočník Pavel Dvořák „Hradec byl dobře nastavený, hladový a důrazný. My se však musíme zaměřit na parametry hry jako jsou tempo hry, týmovost, rychlost a koncentrace – to, když nedostanete do zápasu, tak houževnatý a odhodlaný soupeř vám bude dělat problémy. Pro nás dobře, že jsme dali tři góly, ale asi jsme si mysleli, že to uhrajeme v jiné intenzitě,“ dodal pro fcviktoria.cz Guľa.

Radost z vítězství měl i šestadvacetiletý záložník Aleš Čermák, který se zaskvěl hattrickem již v prosinci při ligovém vítězství 7:0 proti Teplicím. I tentokrát přiznal, že mu pomohli spoluhráči i štěstí. „První gól byl  centr. Mířil jsem na zadní tyč, ani jsem úplně dobře neviděl, protože jsem to měl ve sluníčku. Ale nějak to tam propadlo po odrazu, za to jsem byl rád,“ prohlásil pro klubový web.

I na druhém gólu se podle něj podepsalo štěstí. „Takhle jsem tu hlavičku úplně trefit nechtěl, to přiznávám. Trošku jsem se pak pousmál, kluci se taky smáli, že mám štěstí. Ale byl jsem rád, že si to tam gólman po odrazu srazil,“ uvedl pro fcviktoria.cz třígólový střelec, který jedním dechem zdůraznil i kvality soupeře. „Hrál velice nepříjemně. Z naší strany to nebylo úplně ideální, ale postoupili jsme a za to jsme rádi. Byl to cíl, který jsme splnili,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky