Sparta našla svého kanonýra: 3 důvody, proč v létě musí zaplatit 100 milionů korun

GLOSA: Pražská Sparta konečně našla svého kanonýra, nyní jej může získat natrvalo. Proč se přesto vedení letenského klubu stomiliónová investice vyplatí?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Četné diskuze, velké rozpaky a kritika fanoušků z obou táborů. Když v létě přiváděla pražská Sparta reprezentačního kanonýra Jana Kuchtu zpátky do tuzemské nejvyšší soutěže riskovala mnohé. Bývalý kanonýr pražské Slavie, Bohemians, Slovácka, Teplic nebo Liberce měl za sebou nepříliš vydařené působení v ruském Lokomotivu Moskva a nad jeho formou po panovaly otazníky.

A nebylo divu. Šestadvacetiletý útočník se rázem stal jedním z nejlépe placených hráčů soutěže, který měl nový projekt Sparty pod vedením trenéra Briana Priskeho podpořit svými góly. Jenže Kuchtův start na Letné nebyl ideální. Musel si odpykávat pětizápasový trest a za celý podzim se trefil v lize jen čtyřikrát. Na podzim však ukázal, proč by klub z Letné měl proměnit jeho roční hostování v trvalý přestup.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Devět vstřelených branek, dvě asistence a zejména maximální nasazení v každém utkání. Reprezentační kanonýr konečně začal ukazovat svou nebezpečnost a přetavovat ji v to nejdůležitější – góly. Po půlroční aklimatizaci, kterou doprovázely výkony jako na houpačce, tak dokazuje, že stále patří k vysoce nadstandartním střelcům. A právě takového útočníka pražská Sparta aktuálně potřebuje.

Priske jej umí využít

Kuchta se navíc dokázal odprostit od sešívané minulosti a stal se oblíbencem sparťanských fanoušků, což taktéž musí hrát v rozhodování nemalou rolu. Zkušený střelec navíc ideálně zapadá do herního konceptu, který aplikuje a zřejmě bude chtít i v budoucnu praktikovat trenér Brian Priske. Na Kuchtovu nepříjemnou fyzickou hru musí obrana soupeře vždy reagovat, čímž se otevírají prostory pro Tomáše Čvančaru a Lukáše Haraslína.

Priske dokazuje, že je schopen elitního útočníka využít a ten jeho důvěru splácí, navíc za podpora fanoušků. Ač je stomiliónová opce, kterou by Sparta musela doplatit Lokomotivu Moskva za jeho získání pro další ročníky vysoká, návratnost je téměř jistotou. Pokud chtějí Letenští opět bojovat o účast v evropských pohárech budou totiž produktivního a důrazného útočníka tak nebo tak potřebovat. Není proto důvod, proč nevsadit na jistotu, kterou Kuchta v současné chvíli je.

Měla by Sparta aktivovat stomiliónovou opci a získat Jana Kuchtu natrvalo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články