Gebre Selassie už se v národních barvách neobjeví

                   

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý má v současné době velice složitou situaci. Nejen, že největší tuzemské hvězdy trápí vleklá zranění a tudíž nebudou moci zasáhnout do kvalifikačních soubojů s Bulharskem a Černou Horou, ještě ke všemu jeden ze stabilních členů národního kádru oznámil definitivní konec své reprezentační kariéry. Theodor Gebre Selassie tak uzavírá jednu životní etapu, která pro něj dle jeho vlastních slov představovala obrovskou čest. Z jakých důvodů se tak rozhodl skončit a co po sobě zanechává?

Každá krásná éra jednou končí

„4. června 2011 se pro chlapce vyrůstajícího na Vysočině stalo něco tak neuvěřitelného, že o tom ani nikdy nesnil. Hrát za národní tým České republiky. To něco neuvěřitelného dnešním dnem končí. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl ze zdravotních a rodinných důvodů ukončit reprezentační kariéru.“

Těmito slovy Theodor Gebre Selassie šokoval své fanoušky na sociálních sítích. Okamžitě tím rozproudil spekulace, proč se zrovna zdravotní stav stal překážkou pro další pokračování v jeho reprezentační kariéře. Dvaatřicetiletý fotbalista letos pravidelně nastupoval ve službách svého dlouholetého zaměstnavatele Werderu Brémy, kde v pětatřiceti zápasech dokázal z pozice krajního obránce dokonce třikrát skórovat. Rozhodnutí se tedy s největší pravděpodobností týká jeho pokročilého věku, který mu už nejspíš nedovoluje plné koncentrování na ligové i reprezentační zápasy. Navíc by si tím krátil čas s rodinou, což také samozřejmě chápeme.

Rodák z Třebíče startoval svou fotbalovou kariéru ve Velkém Meziříčí, odkud si jej vyhlédla Vysočina Jihlava, kde se během dvou sezóny vypracoval v elitního obránce, o jehož služby stály všechny české přední kluby. On se nakonec rozhodl pro Slavii, což mu ale příliš nevyšlo. Během ročníku a půl se nedokázal prosadit a proto se nakonec stěhoval do Slovanu Liberec. Tam se naplno projevil potenciál, který ve fotbalistovi dřímal, a proto po čtyřech sezónách zamířil hledat štěstí do zahraničí. Jeho prvním a zároveň posledním (zatím) působištěm mimo Českou republiku se stal Werder Brémy.

Ani Jaroslav Šilhavý Gebre Selassieho nepřemluvil

Theodor Gebre Selassie odehrál za národní tým celkem 54 zápasů, k nimž přidal tři branky. Byl také účastníkem dvou evropských šampionátů, které se ale českému výběru moc nevyvedly. Trenéra Šilhavého jeho rozhodnutí evidentně mrzelo, nicméně mu to nemá ani v nejmenším za zlé:

„Je to škoda. Věděl jsem, že o tom nějakou dobu přemýšlel. Několikrát jsem s ním mluvil, aby v reprezentaci ještě pokračoval. Na druhou stranu chápu, že se po posledních zdravotních problémech rozhodl získat v sezoně víc času na odpočinek. Každopádně bych mu chtěl moc poděkovat za to, co pro českou reprezentaci udělal.“

Zdá se, že sestava české reprezentace se v tu nejnevhodnější chvíli začíná pomalu, ale jistě, rozpadat…

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Souboj mezi legendárními letouny F-16 a MiG-29 by byl těsný. Nakonec by ho ale rozhodla technologie
Události247.cz
Události247.cz
Na konci června skončí platnost starších bankovek, následně bude možná výměna
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura