Gary Neville otevřeně kritizuje přístup vedení Premier League k pandemii

i Zdroj fotografie: rte.ie
                   

Pandemie nového typu koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19, na níž zatím neexistuje žádný lék ani vakcína, na začátku března ochromil život v celé Evropě. Jako první mu za oběť padly sportovní soutěže, které kvůli zvýšenému riziku přenosu nákazy nejprve musely odehrát zápasy bez přítomnosti diváků a následně byly kvůli zdraví hlavních aktérů dočasně přerušeny. Nucená stopka postihla také slavnou anglickou Premier League, ačkoli se v posledních dnech zdá, že by se mohl fotbal na území Velké Británie znovu vrátit. To však kritizuje někdejší reprezentant Gary Neville, jemuž vadí stále se měnící postoj vedení neslavnější ligy světa. Ze svých emocí se vypovídal na Twitteru.

Anglie je jednou z nejpostiženějších zemí světa

Ačkoli epicentrum nákazy novým typem koronaviru se na území Evropy ze začátku soustředilo především v Itálii, postupem času se nemoc Covid-19 přesunula prakticky do všech států. Velká Británie, která se nejprve snažila jít riskantní cestou kolektivní imunity, ke včerejšímu dni hlásila již 192 tisíc nakažených a téměř 29 tisíc obětí. Z hlediska celého světa proto zaujímá nelichotivé čtvrté místo. I když jsou zmíněná čísla opravdu vysoká, vedení Premier League ve spolupráci s tamní vládou už v této době začíná pomýšlet nad návratem nejslavnější fotbalové ligy světa.

K tomu by mělo dojít za předpokladu dodržování přísných bezpečnostních podmínek. Shoda mezi kluby, zda dohrát zápasy nebo rovnou přeskočit do nového ročníku, nicméně aktuálně nepanuje. Poměrně kriticky se k možnému návratu staví také pětačtyřicetiletý Gary Neville, jenž celou svou kariéru fotbalového obránce strávil v barvách Manchesteru United a stal se proto klubovou legendou, jejíž názor má mezi fanoušky značnou váhu. Ten se na Twitter pozastavil na chaotickou komunikací s veřejností i hráči, kteří musí mít v současné době mozek v jednom ohni. Konkrétně napsal následující:

„Pro Premier League je současná situace doslova noční můrou. Někdo tu pořád vykřikuje, že je zdraví hráčů a trenérů na prvním místě, proto by se nemělo nic uspěchat. Na druhou stranu ovšem dodají, že chtějí ligu co nejdříve restartovat a v tomto směru už podnikají určité kroky. Vážil bych si vedení ligy mnohem víc, kdyby jasně řeklo: Ano, existuje zvýšené zdravotní riziko, ale my jej hodláme podstoupit. Ale to kvůli všudypřítomnému strachu nikdo neudělá.“

iZdroj fotografie: vbetnews.com
Zdroj fotografie: vbetnews.com

Strašák možné smrti se nad týmy stále vznáší

Gary Neville ve svém komentáři k současné situaci dále pronesl, že netuší, co by se stalo, kdyby po obnovení soutěže nějaký hráč nebo trenér chytil nemoc Covid-19 a následně zemřel. Kvůli tomuto tragickému scénáři zatím všichni funkcionáři vystupují spíše zdrženlivě a nepodávají žádná unáhlená stanoviska. Nikdo si sice nechce vzít lidské životy na triko, na druhou stranu ovšem nemohou přehlédnout ekonomické dopady, které by úplně zrušení soutěže na jejich kluby mělo. Je to zkrátka začarovaný kruh.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články