Gareth Bale prvním gólem po návratu rozhodl o výhře Tottenhamu. Mourinho si rýpnul do Realu Madrid

Gareth Bale (vlevo) slaví vítěznou branku s nejlepším střelcem Tottenhamu Harrym Kaneem. Zdroj fotografie: Reuters

Tottenham neokusil hořkost porážky v anglické Premier League už šest utkání, naposledy si poradil s trápícím se Brightonem 2:1. Spurs šli do vedení ve 13. minutě zásluhou proměnené penalty Harryho Kanea, po poločase však dokázal po přihrávce Grosse vyrovnat Taqiq Lamptey. Vítěznou tečku za utkáním udělal v 73. minutě po třech minutách na hřišti Gareth Bale, který si naskočil na centr Regulióna a svým prvním gólem po návratu do Anglie rozhodl o třech bodech pro domácí barvy. 

Kouč domácích José Mourinho si po utkání pochvaloval zejména výkon Garetha Balea, který se po návratu ze Španělska dostává do formy. „Už déle než týden se zlepšuje. Nejde jen o to, co je viditelné, zlepšení je patrné i podle dat. My to víme, Gareth to ví. Máme stejné ideje a pocity,“ řekl.

Bale se trefil poprvé v letošním ročníku anglické nejvyšší soutěže, po třech minutách od vystřídaní Erika Lamely si při spolupráci dvou bývalých hráčů Realu Madrid naskočil na centru Regulióna a zavěsil.

„Gól si jednoznačně zasloužil. Až budu mít pět minut, podívám se na webové stránky (Realu pozn. red.) Madrid, co tam o něm píší,“ usmíval se na tiskové konferenci portugalský stratég. „Ukázal, že je skvělou osobností a má velký vliv na celé mužstvo, jeho branka pro nás byla opravdu důležitou. Posledních patnáct minut s Harrym (Kanem pozn. red.) odehráli velmi zkušeně,“ dodal.

Právě spolupráci dlouhodobě nejúspěšnějšího střelce Spurs Harryho Kanea s velšským reprezentantem si Mourinho nemohl vynachválit. „Hráli velmi chytře, velmi inteligentně, dokázali udržet balón a získat ho do míst, kde jsme před soupeřem nebyli zranitelní,“ dodal. „Gareth ví, že nám na něm záleží a jemu záleží na budoucnosti tohohle klubu. Myslím si, že zapadl skvěle. Je velmi klidný a rozvážný. Jsem velmi vděčný za víteznou branku,“ dodal.