Gareth Bale poprvé od návratu do Tottenhamu promluvil. Je skvělé být zpět tam, kde jsem milovaný, řekl

                   

Premier League zažívá velká návrat. Gareth Bale byl před několika málo hodinami oznámen jako posila Tottenhamu Hotspurs, kde se formou hostování vrací po téměř sedmi letech. „Je skvělé být zpět v prostředí, kde jsem milovaný,“ řekl Bale v prvním interview pro BT Sport. „Věděl jsem, že po návratu budu vřele přijatý. Miluju tenhle klub a prožil jsem tu skvělý čas,“ dodává velšský reprezentant.

Bale nastínil, že návratu na ostrovy pomohla i jeho žena. „Mluvil jsem se svou manželkou a cízíli jsme, že je správný čas pro návrat,“ prozradil. Velkou motivací pro comeback byl podle jeho slov i kouč Spurs José Mourinho. „Byl velkým důvodem pro můj návrat. Je to ikona, velké jméno a hlavně vítěz. Perfektně pasuje pro Tottenham. Potřebujeme vyhrávat trofeje a on ví, jak je získat lépe, než kdokoliv jiný,“ pokračuje Bale.

iGareth Bale v dresu Tottenhamu Spurs. (twitter.com/spursofficial)

Právě velké trimufy jsou tím, co Tottenhamu dlouhodobě schází. Poslední je starý 36 let, kdy Spurs získali Pohár UEFA, dnešního přechůdce Evropské ligy. „Věřím, že teď můžeme získat trodej – ne-li dvě! Chci si užívat fotbal a dávat radost fanouškům,“ prozradil Velšan. „Vím, že každý fanoušek Tottenhamu zoufale touží po trofejích a my se budeme snažit co nejtvrději to půjde bojovat v každé soutěži, abychom jí dosáhli,“ svěřil se.

Bale zhodnotil i své půsoební v Realu Madrid, se kterým vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů. „Užil jsem si to, rád jsem tam bydlel. Vzestupy a pády na vás čekají v každém klubu, kde se ocitnete. Vzestupy dokážou být neskutečně vysoko a pády zase nepředstavitelně nízko,“ dodal. „Užíval jsem si to, co jsme získávali, ale už jsem cítíl, že je čas na novou kapitolu v mé kariéře,“ řekl. „Chci pokračovatve vyhrávání trofejí a chci toho dosáhnout právě v Tottenhamu,“ dodal.

iGareth Bale (vlevo) v dresu velšské reprezentaci v souboji proti Patrikovi Hrošovskému. (zdroj: twitter.com/talkingtown_)

Přesto se reprezentant Walesu v prvních kolech Premier League v dresu Spurs neobjeví. „Potřebuju být plně fit. Netránoval jsem od reprezentační pauzy, takže potřebuju teď být na nabrat kondici,“ uvedl. „Doufám, že při svém prvním zápase budu schopen předvédět maximální výkony, kdekoli to bude,“ pokračuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování