Gareth Bale odchází z Realu Madrid. Nikdy jsem s ním neměl problém, řekl Zidane

Gareth Bale v dresu Tottenhamu Spurs. (twitter.com/spursofficial)

Několik měsíců je terčem hněvu fanoušků Realu Madrid. I proto musel být pro Garetha Balea páteční příjezd do Londýna sváteční událostí. Vítali ho nejen novináři, ale i řada fanoušků Tottenhamu, kteří vytrvale skandovali jeho jméno při příjezdu do tréninkového centra. Právě tam měl jednatřicetiletý Velšan podle BBC Sport absolvovat vstupní prohlídku.

Tottenham oznámil příchod v sobotu večer, avšak bez bližších detailů. Podle BBC Sport je však o částce i formě působení je jasno. Bale přichází na roční hostování, Spurs by měla celá akvizice včetně vysokého platu, na který by měl španělský velkoklub přispívat polovinou, přijít na 20 miliónů liber (zhruba 290 miliónů korun).

Španělští novináři si všimli i Baleovy ne(oslavy) kouče Bílého baletu Zinedina Zidana po ligovém triumfu. (zdroj: twitter.com/BlancoYash)

„Byla to komplikovaná situace. Jednání stále ještě probíhají, takže k tomu nemohu říct víc,“ odpověděl na tiskové konferenci před startem La Ligy Zinedine Zidane na otázky novinářů, jak se situace s reprezentantem Walesu má.

Přesto, že podle zdrojů uvnitř klubu mají francouzský kouč a Bale dlouhodobé neshody, nebál se Zidane vyzdvihnout jeho úspěchy. „Já jsem s ním nikdy neměl problém, nikdo mu nemůže vzít, co s klubem dosáhl. Tohle jsou věci, jaké se ve fotbale stávají, avšak dohoda ještě není podepsána, proto nemůžu dodat víc. Pokud má u něj dojít ke změně, tak mu mohu jen popřát štěstí,“ dodal.

Gareth Bale (vpravo) oslavuje vítězství proti Getafe. (zdroj: twitter.com/garethbale11)

Vždyť právě pod Zidanem získal Gareth Bale dva ze svých čtyř triumfů v Lize mistrů, pod Francouzem slavil i dva tituly ze španělské La Ligy. Přesto chtěl opustit Real Madrid již v minulé sezóně, jako volného hráče ho chtěl získat čínský Jiangsu Suning. „Chtěl jsem loni odejít z Realu, ale na poslední chvíli celou věc zablokovali,“ uvedl nedávno pro Sky Sports. „Byl tam projekt, který mne nadchnul, nakonec se to však neuskutečnilo. Přišly i jiné nabídky, ale klub nic nepovolil, je to jejich volba,“ mluvil o celé situaci Bale.

„Já chci hrát fotbal. Mám stále motivaci hrát co nejlépe. Je mi jednatřicet, ale jsem ve skvělé kondici a cítím, že mám co přinést na hřiště,“ prozradil. Jeho návrat do Tottenhamu je tak ideální variantou jak pro Real, tak pro Spurs. Madridský klub se zbaví nepříliš produktivního útočníka, který je trnem v oku fanoušků a mluví se o něm jako o „golfistovi“. Naopak José Mourinho přivítá do celku jasného tahouna a miláčka fanoušků.