Patřil mezi legendární Galácticos. Po kariéře skvěle investoval, ale pak prohrál 1,5 miliardy v kasinu

Působení dánského záložníka v Realu Madrid přineslo řadu divokých momentů. Nejen na hřišti působil jako neřízená střela. Ronaldovi na tréninku vyrazil zub, popral se s Paulinhem a poučoval Zidana, jak hrát fotbal.

i Zdroj fotografie: Real Madrid
                   

Když budete vzpomínat na hvězdnou sestavu Galácticos, jeho jméno vám na první dobrou určitě nenaskočí. Přesto zanechal Thomas Gravesen v Realu Madrid hlubokou stopu. Ne nadarmo si vysloužil přezdívku vzteklý pes. Na hřišti neudivoval technickými finesami. Jeho herní projev by se dal s nadsázkou označit jako šílenství.

Thomas kdo?

Dánský reprezentant přišel do Realu Madrid v lednu 2005. Bílý balet za něj zaplatil Evertonu 3,5 milionu eur. Ačkoliv španělský velkoklub nutně potřeboval defenzivního záložníka, nikdo asi nečekal, že by měl Makélélého nahradit právě Gravesen. Ale stalo se. Šatnu tehdy sdílel s takovými hvězdami, jako byli Zidane, Ronaldo, Beckham, Roberto Carlos nebo třeba Casillas.

iZdroj fotografie: Everton FC

Jeho herní projev byl někdy považován za násilný, na hřišti ale Gravesen odvedl hodně černé práce.  Jeho působení v Realu Madrid nenechalo nikoho lhostejným a média mu věnovala nespočet titulních stran. Většinou za to ale mohlo jeho chování. Gravesenovu agresivitu pocítil i Ronaldo. Dánský záložník se při tréninku dostal s Brazilcem do takového sporu, že kanonýra shodil na zem. Když ho pak zvedl, dal mu takovou ránu až mu vyrazil zub.

Neřízená střela

Další potyčka se spoluhráčem, tentokrát s Paulinhem, už znamenala Dánův konec na Santiago Bernabéu. Gravesen měl celkově zvláštní povahu. Když začal vydělávat peníze jako fotbalista, hledal si k tomu ještě práci v obchodě s autodíly, aby měl disciplínu v dodržování rozvrhu a potlačil svou konzumní horečku. „Potřebuji vědět, že ráno zazvoní budík, jinak nikdy nepůjdu spát,“ cituje Marca bývalého hráče Realu Madrid. Šílenství ho svým způsobem udržovalo při smyslech.

iZdroj fotografie: Real Madrid

Na hřišti Thomas Gravesen jasně dával najevo, že když se mu v hlavě věci nevyvíjejí ve správném pořadí, může vybuchnout jakýmkoli směrem. Proslulý je moment, kdy na hřišti vztekle poučoval Zidana. „Spal jsem jen ráno a v noci jsem nemohl usnout. Úplně jsem vyměnil noc za den a jasně jsem viděl, že se moje hra zhoršuje a můj stav se zhoršuje,“ vysvětlil důvody svého bizarního chování. Kariéru ukončil dánský reprezentant v roce 2009.

Z milionáře miliardářem

I když si fotbalem přišel na slušné peníze, třeba v Realu Madrid vydělával týdně více než 2,2 milionu korun, po odchodu do důchodu se jeho majetek posunul do vyšších levelů. Díky vydařeným investicím získal 110 milionů eur, tedy v přepočtu více než 2,6 miliardy korun! Jenže Gravesen, který se přestěhoval do Las Vegas, našel zalíbení v pokeru a blackjacku.

V kasinech trávil hodně času a nakonec v nich údajně měl prohrát 61 milionů eur, což dělá téměř 1,5 miliardy korun. Stále ale rozhodně netře bídu s nouzí. Nyní se sedmačtyřicetiletý Thomas Gravesen usadil zpět ve své vlasti a působí v televizi jako fotbalový komentátor a analytik.

Pamatujete si na dobu, kdy Thomas Gravesen hrál za Real Madrid?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články