Jedno z nejbizarnějších angažmá. Tak se dá popsat příchod Františka Straky do pražské Slavie před deseti lety. Jak na kontroverzní období vzpomíná sám kovaný Sparťan?
V dresu pražské Sparty získal tři mistrovské tituly, další přidal posléze na její lavičce jako trenér. Dnes čtyřiašedesátiletý František Straka patří mezi srdcaře pražské Sparty. O to překvapivější krok udělal v říjnu 2011, kdy kývl na nabídku pražské Slavie. „Já si to dneska sám vyčítám,“ přiznal Franz Straka v pořadu Red Card. „Byla to šance vrátit se do ligy, ale nečekal jsem, jaké se rozpoutá peklo,“ pokračuje.
„Šel jsem za pracovní příležitostí, nešel jsem rozpoutat peklo. Byl to obrovský omyl. Neuvědomil jsem si, co dělám za krok. Je to pro mě smutný příběh. Kdybych tohle mohl vrátit, co já bych za to dal,“ dodal trenér, který dříve vedl Viktorii Plzeň, Dynamo České Budějovice a posléze také Příbram, Karvinou a Třinec. Podle Straky byl tlak celých sedm měsíců během jeho angažmá enormní.
„To, co se kolem mé osoby dělo nejen na hřišti v Edenu, tak v privátní sféře… V mnoha případech jsem nevěděl kudy kam,“ svěřil se zkušený stratég Franz Straka, který angažmá ukončil v březnu nadcházejícího roku po zvyšujícím se tlaku ze strany fanoušků. Nenáviděli ho jak sešívaní, pro které zůstával sparťanem, tak příznivci klubu z Letné, pro než byl zrádcem. Čelil řadě výhrůžek, řešit navíc musel také posprejovaný dům.
Franz Straka: Lituju toho
„Vrchol by to, když mi šli po ženě a po dceři. Já jsem říkal, že tady končím a s tím nechci mít nic společného. Ale ve fotbale to tak je,“ doplňuje s tím, že peprné přesuny mezi oběma kluby se objevují ve fotbale zřídkakdy, vždy však vyvolávají vlnu nevole. „Ale tehdy jsem si uvědomil, že jsem na lidech zanechal určitý podpis. Uvědomil jsem si, co jsem provedl proti sparťanskému národu a mrzí mě to. Lituju toho,“ zakončil pro Red Card.