Frank Lampard zvažuje odchod stopera a prohlásil: Chelsea potřebuje víc zabijáckého instinktu.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Teprve podruhé z posledních sedmi kol mohli slavit vítězství. Fotbalisté Chelsea si v FA Cupu poradili s čtvrtoligovým Morecambe 4:0 a pohodlně postoupili do další fáze nejstarší klubové soutěže. Přesto podle Franka Lamparda schází mužstvu více „zabijáckého instinktu“, který očekává zejména od zkušených hráčů.

Chelsea proti Morecambe zaznamenala pětadvacet střel, jen osm z nich však mířilo na bránu. „To, co nemůžeme chtít po našich mladých hráčích je absolutní konzistenstnost a zároveň zabijácký instinkt. Ten, který mají ostatní hráči v lize a díky němuž jsou schopni produkovat góly a asistence,“ prohlásil na pozápasové tiskové konferenci Lampard, jehož Chelsea se v lize trápí a vinou posledních šesti kol se propadla až na devátou příčku.

Olivier Giroud (vpravo) v dresu Chelsea. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

S výkony mladších hráčů je přesto spokojen. „Samozřejme to časem příjde, ale i aktuálně jsou jejich příspěvky dobré. Přesto mám na mysli zabijáky v tom nejlepším smyslu pro tým a doufám, že lidé ví, co mám na mysli. Máme skutečně řadu mladých hráčů s potenciálem, nicméně hráči na špici Premier League skórují každý týden a vyhrávají rok za rokem,“ pokračuje Lampard.

„Ve věku 27, 28 let jsou velmi etablovaní a každý týden dokáží produkovat velká čísla. Přesně tohle se od nich totiž očekává na takové úrovni,“ dodává. „To znamená, že musíme stále pracovat tak, abychom dostávali naše hráče na takovou úroveň a doufám, že dokážeme poskočit na level podobných týmů,“ pokračuje.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Vyjádřil se i k současné situaci třiadvacetiletého Fikayo Tomoriho. Anglický reprezentant letos téměř nedostává příležitosti a v Premier Leagus si zahrál jen jednou. „Situace s Fikayem je v současné době otevřená. Je tu možnost, že by mohl odejít někam na hostování, aby získával zkušenosti i někde jinde. Takže to by mohlo být řešení jak pro něj, tak pro klub,“ uvedl.

„To je směr, jakým uvažuju a důvod, proč dnes nenastoupil v základní skupině. Dal jsem mu pár minut v zvěru, ale chci mít jistotu, že jeho kariéra povede správným směrem jak pro klub, tak pro něj individuálně. To je důvod, proč hrál jen deset minut – ale jeho přístup, ačkoli nastupoval jen zřítkakdy je fantastický i na tréninku,“ zakončil.