Frank Lampard poprvé od svého vyhazovu z Chelsea promluvil. Náhradou by měl být německý stratég

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Konec. Série několika nepovedených výsledků a výkonů zlomila Franku Lampardovi na lavičce londýnské Chelsea vaz. Stamford Bridge tak opouští dlouholetá klubová legenda, která měla začít novou éru klubu. Ještě před dvěma měsíci přitom mužstvo útočilo na titul, aktuálně je až deváté a na čelo ztrácí jedenáct bodů. Spekuluje se i o náhradě, do Anglie by podle britských médií mohl přijít bývalý kouč Paris Saint-Germain Thomas Tuchel.

„Bylo pro mne ctí a výsadou být manažerem Chelsea, klubu, který býval dlouhou dobu součástí mého života. Za první bych rád poděkoval všem fanouškům za neskutečnou podporu, kterou jsem v uplynulých osmnácti měsících dostával. Doufám, že vědí, jak moc to pro mne znamená,“ prohlásil na svém Instagramu čtyřiadvacetiletý Lampard.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ten vstupoval do klubu před rokem a půl, prožil tak období odchodu Edena Hazarda, kdy Chelsea zároveň nesměla po dvě přestupová období nakupovat. Přesto s týmem na závěr ročníku mohl slavit čtvrté místo a postup do Ligy mistrů.

„Když se podívám zpětně na mé působení v této roli, rozumím výzvám, se kterými jsem do klubu vstupoval, když procházel těžkými časy. Jsem hrdý na to, jakých úspěchů jsme spolu dosáhli, jsem hrdý na hráče z akademie, který pod mým vedením udělali první krůček do prvního týmu a dokázali svých šancí využít. To oni jsou budoucnost tohoto klubu,“ dodal bývalý obránce Chelsea, Manchesteru City nebo New Yorku City.

Přesto ve vzkazu neskrýval své zklamaní. „Jsem zklamaný, že již nebudu mít čas na to dostat v letošní sezóně klub do popředí a dostat naši hru na další úroveň. Rád bych poděkoval panu Abramovičovi, vedení, hráčům, trenérskému týmu a všem v klubu za jejich odhodlání a tvrdou práci, obzvláště v těchto nepředvídatelných dobách. Přeji klubu a týmu všechno dobré a úspěchy i v budoucnu,“ dodal.

Timo Werner. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Podle britského vedení již vedení Blues jedná z náhradou. Tou by měl být německý stratég Thomas Tuchel, který byl den před Vánoci odvolán z francouzského Paris Saint-Germain kvůli neshodám s vedením. Právě příchod německého kouče by tak mohl povzbudit letní posily Chelsea Kaie Havertze a Timo Wernera, kteří po přestupu stále hledají svou formu.