Fotbalový Zlín před startem jarní části: Jaké jsou cíle klubu a dorazí další posílení?

Zlínský Fastav má za sebou tradiční zimní přestávku. Klub vzhledem k návratu zraněných přivedl pouze jednu posilu, o další se jedná.

i Zdroj fotografie: FC Fastav Zlín
                   

Jedenácté místo, devatenáct bodů a pouze tříbodový náskok na sestupové příčky. Fotbalový Zlín má před sebou náročnou jarní část soutěže, přesto je podle sportovního šéfa klubu Zdeňka Grygery hlavním cílem napravit pošramocený zdravotní stav hráčů. „Cílem pro jaro je, aby tým byl zdravý, protože to nás na podzim trápilo. Můžeme hrát střed tabulky,“ uvedl na tiskové konferenci bývalý dlouholetý reprezentant.

Podle kouče Jana Jelínka je potřeba neustále udržovat odstup od sestupových příček a pracovat na kondičním zlepšování hráčů. „Chceme tým kondičně zlepšovat, ale je třeba pracovat i na herním projevu. Chceme se posunout nahoru a držet se od příček, které hrozí sestupem,“ dodal devětatřicetiletý stratég, který ve svém kádru přivítal v zimě jedinou posilu. Tou se stal navrátilec Vukadin Vukadinović.

iZdroj fotografie: FC Fastav Zlín

Nemá daleko do sestavy. Už vzhledem ke zdravotnímu stavu ostatních hráčů. Kondičně je připravený dobře, což ukázal ve dvou zápasech, kdy odehrál velkou porci. Může to být alternativa do útoku,“ prohlásil Jelíkek na adresu jednatřicetiletého křídelníka, který naposledy hájil barvy srbského Radnicki Nis. S týmem navíc trénuje slovenský defenzivní univerzál Ján Mizerák ze Skalice.

Další jednání neprobíhají

Pokračuje ve zkoušce. Byl to týdenní test na základě doporučení a uvidíme, kam se jednání posunou,“ uvedl Grygera na adresu osmadvacetiletého Slováka s tím, že další jednání neprobíhají. „Kádr je aktuálně kompletní. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet, ale aktuálně s nikým nejednáme. Daří se nám zabudovat mladé hráče z akademie, čehož si cením. Byl zájem o Davida Tkáče, ale nedošlo ke konkrétnímu jednání,“ dodal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Jelínka je Zlín do jarní části soutěže připravený, k čemuž pomohla i povedená zimní příprava. „Jsem rád, že zima k nám byla shovívavá a v domácím prostředí jsme splnili, co jsme si naplánovali. Úvodních čtrnáct dní bylo fyzicky náročných a sehráli jsme ještě dvě utkání s remízovými výsledky. Dále jsme pokračovali zápasy, které jsme dokázali zvládnout vítězně. Celkem se prosadilo deset hráčů, což je potěšující,“ dodal.

Zlín čeká na startu jara Slovan Liberec, posléze se Fastav utká s pražskými Bohemians a Slováckem. Na konci února pak svěřenci Jana Jelínka vyzvou na pražské Letné Spartu, o týden později je bude čekat Viktoria Plzeň.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články