Fotbalový Třinec kvůli koronaviru nehraje, hrozí předčasný konec ligy

                   

Dopady koronaviru na jednotlivá odvětví našich životů jsou tu stále. Ovlivňuje třeba i situaci celých sportovních týmů. Těžké časy aktuálně prožívá fotbalový Třinec. Ten nyní hraje ve druhé české fotbalové lize.

Klub dostal od hygienické stanice v Moravskoslezském kraji nařízenou čtrnáctidenní karanténu poté, co se v rodině jednoho z hráčů objevila nemoc covid-19.

Odloženo již 3. utkání v řadě

Moravskoslezský klub nemá poslední dobou jednoduchou situaci. Kvůli podezření na nákazu koronavirem mu bylo Ligovou fotbalovou asociací odloženo již 3. utkání v řadě. V nejbližší době nesehrají důležitý čtvrteční zápas s Pardubicemi. Předtím šlo o zápasy s Vítkovicemi a Vlašimí. Prvně se přitom zápas odložil pouze pro podezření z nákazy, ovšem posléze se potvrdilo, že jeden z hráčů je skutečně nakažený.

iZdroj fotografie: yandex.uz

Není to první nákaza v českém fotbale

Zápas s Vlašimí je prozatím přesunut na náhradní termín v sobotu 4. července. Ligová fotbalová asociace se k situaci vyjádřila slovy „O dalším postupu bude vedení soutěže jednat v nejbližších dnech a do té doby nebude LFA ani klub další záležitosti jakkoliv komentovat“. Nejedná se o první případ nákazy v nejvyšších fotbalových soutěžích na našem území. Předtím oznámili po jednom hráči s pozitivním testem i týmy Mladá Boleslav a Slavia Praha.

iZdroj fotografie: живуспортом.рф

Předběžné ukončení soutěže

Je také možné, že celá soutěž bude předběžně ukončena. V tom případě by byla situace jednoznačná. Vítěz soutěže by pak postoupil do první ligy a z Fortuna ligy by poslední tým spadl do druhé ligy. Třinec není v ohrožení ani jednoho z případů, jeho situace v tabulce je následující:

  • Třinec je v tabulce Národní ligy na 13. místě s 27 body
  • na 12. Vyšehrad ztrácí 2 body, ovšem má o 2 zápasy méně
  • Pardubice drží jasné vedení tabulky s 58 body

Na výsledné stanovisko si budou týmy a fanoušci muset počkat. Prozatím o různých možnostech jedná LFA a rozuzlení situace bychom se mohli dočkat v následujících dnech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund