Fotbalový Jablonec získal výraznou posilu. Do mužstva kouče Petra Rady zamířil bývalý talent

Fotbalový Jablonec získal do boje o záchranu další želízko v ohni. Severočeský celek pod vedením trenéra Petra Rady posílil šestadvacetiletý záložník Dominik Mašek, který naposledy působil v Mladé Boleslavi.

i Zdroj fotografie: FK Jablonec
                   

Čtrnáctá příčka tabulky, hrozba baráže a údajné finanční problémy. Fotbalový Jablonec se v aktuálním ročníku trápí a pokračuje v boji o holé přežití v nejvyšší soutěži. K tomuto cíli by trenéru Petru Radovi měl pomoci po svém uzdravení také šestadvacetiletý záložník Dominik Mašek, který přichází z Mladé Boleslavi. Podle šéfa klubu Miroslava Pelty do něj vedení severočeského celku vkládá velké naděje.

Do Dominika vkládáme naděje, ale v první řadě je potřeba, aby se dal zdravotně úplně do pořádku. I v minulosti prokázal, že je to kvalitní fotbalista, a jsme přesvědčeni, že po rekonvalescenci u nás bude nejpozději od léta důležitým členem ligového týmu,“ prohlásil na stránkách klubu Pelta na adresu bývalého hráče Příbrami, nizozemského Cambuuru, Bohemians 1905, Zlína a rezervy německého Hamburgeru SV.

iZdroj fotografie: FC Fastav Zlín

V první řadě chci říct, že mám z přestupu velkou radost, protože se teď nacházím v situaci, kdy jsem zraněný,“ prohlásil Mašek, který stále drží prvenství nejmladšího hráče v tuzemské nejvyšší soutěži. Svůj debut za Příbram si totiž připsal již jako patnáctiletý. Nyní se Mašek bude snažit naplnit své předpoklady na jablonecké Střelnici. „V Mladé Boleslavi jsem skončil, takže jsem rád za příležitost, kterou mi Jablonec dává,“ pokračuje.

Nikde jsem neměl problém, věří

Teď budu hlavně pracovat na tom, abych byl co nejdřív zdravotně v pořádku a mohl týmu a celému klubu pomoct k dobrým výsledkům,“ dodal s tím, že se těší na rozšíření své sbírky 121 tuzemských ligových startů. Mašek zároveň přiznává, že se těší také na obnovení spolupráce se svým bývalým spoluhráčem Tomášem Čížkem. „Vždycky je to taková první pomocná ruka, když člověk kluky zná a cítí se s nimi dobře,“ uvedl.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Ale všude, kde jsem byl, jsem neměl problém začlenit se do kolektivu. Těším se i na kluky, co tolik neznám a poznáme se. Dobře znám Tomáše Hübschmana, takže ten mi s tím může v začátcích trochu pomoct,“ doplnil Mašek, který odehrál poslední ligové utkání v září loňského roku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články