Fotbaloví veteráni, kteří jsou pro své kluby naprosto nepostradatelní

i Foto: transfermarkt.com
                   

Fotbal se neustále zrychluje a když hráč dosáhne určité věkové hranice, v mnoha případech už jej kluby považují za nepotřebné zboží, kterého se co nejrychleji zbaví. Příkladem za všechny budiž loučení Franka Lamparda s Chelsea nebo Ikera Casillase v Realu Madrid. V případě českých veteránů, které vám v následujících řádcích přestavíme, to ale neplatí. Tito fotbalisté totiž stále tvoří základní stavební kameny svých týmů a trenéři si to bez nich nedokáží představit. Tipnete si, o kom konkrétně je řeč?

Milan Baroš a Jan Laštůvka (FC Baník Ostrava)

Milan Baroš je v České republice prostě pojem. Možná namítnete, že osmatřicetiletý útočník toho zatím v barvách milovaného Baníku příliš neodehrál. Pravda, v kolonce odehraných zápasů za sezónu 2019/2020 mu svítí číslo devět, nicméně i tak je pro tamní A tým naprosto nepostradatelný. Mladší kolegové si pochvalují jeho zápal pro věc, který nepolevuje ani na trénincích, a také schopnost nabudit ostatní ve chvílích, kdy se na hřišti příliš nedaří.

Podobně jako Milan Baroš je na tom momentálně i brankář Jan Laštůvka, který zatím odchytal polovinu ostrých zápasů v lize, ale ještě před rokem neměl mezi třemi tyčemi žádnou konkurenci. Zkušenosti, které posbíral během působení v Šachtaru Doněck nebo Dněpru Dněpropetrovks, nyní předává svým mladších kolegům.

Tomáš Sivok a Jaroslav Drobný (SK Dynamo České Budějovice)

Dynamo České Budějovice je asi největším překvapením tohoto fotbalového ročníku. Jihočeši ve své obnovené premiéře mezi elitou válcují jednoho soupeře za druhým, na jaře prohráli jen jeden ze tří zápasů. To jim momentálně stačí na šesté místo v tabulce a není vyloučeno, že si dokonce sezóny ještě polepší. Že by se navíc rýsovaly evropské poháry?

Pokud ano, fanoušci klubu za to mohou vděčit především veteránům. Jedním z nich je Jaroslav Drobný, který se svými výkony jednoznačně řadí mezi nejlepší brankáře celé soutěže. Čtyřicátník se zkušenostmi z německé Bundesligy sice pomýšlel nad ukončením kariéry, šanci dovést Budějovice za úspěchem si ovšem nenechal ujít.

Jihočeský klub společně s Drobným táhne šestatřicetiletý obránce Tomáš Sivok, jenž se navíc pokoušel z pozice aktivního hráče odkoupit majoritní podíl v klubu. Jednání se současnými akcionáři však nakonec padla.

Pavel Zavadil (SFC Opava)

Opavský celek po sérii čtyř porážek v řadě konečně okusil pocit vítězství a na chvostu tabulky odskočil Příbrami o tři důležité body. Zlepšení herního projevu zapříčinila i skutečnost, že se po podzimním zranění dal konečně do kupy nejstarší hráč Fortuna ligy Pavel Zavadil, který i ve svých jednačtyřiceti letech patří ke klíčovým postavám klubu. Neúnavný bojovník se výrazně podepsal pod loňským udržením týmu v nejvyšší soutěži, podaří se mu stejného úspěchu docílit i letos?

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články