Fotbalové Pardubice hlásí výrazné posílení. Na východ Čech míří stoper Plzně a odchovanec Baníku

Fotbalové Pardubice za sebou mají komplikovaný boj o záchranu, nakonec ale budou hrát v elitní české lize i v nadcházejícím ročníku. V jejich dresu se navíc představí dvě nové tváře.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Východočeský klub zažil v uplynulém ročníku dlouhý a náročný boj o udržení v nejvyšší soutěži. Svěřenci trenéra Jiřího Krejčího výzvu zvládli a mezi elitou pokračují. Do nového ročníku navíc vstoupí posíleni o dvě výrazné tváře. Dres Pardubic bude oblékat dvaadvacetiletý stoper Václav Míka, který je kmenovým hráčem Viktorie Plzeň. Bývalý mládežnický reprezentant však strávil jarní část uplynulé sezóny v druholigové Chrudimi.

Majitel a generální ředitel Plzně Adolf Šádek věří, že Míka dokáže na východě Čech rozvinout naplno svůj potenciál. „Vašek Míka patří mezi naše talentované odchovance, bohužel jej trochu přibrzdilo zranění. Návrat na trávník ale zvládl a na jaře měl velmi slušnou výkonnost. Přeju mu, aby se nyní dokázal prosadit v kádru ligového týmu. Budeme ho velmi pečlivě sledovat,“ uvedl na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Defenzivu Pardubic vyztuží mimo mladého stopera také krajní obránce. Na prvoligovou scénu se vrací odchovanec ostravského Baníku Matěj Helešic, který naposledy působil v druholigové Opavě. Pětadvacetiletý bek podepsal s Pardubicemi čtyřletou smlouvu. Dlouholetá opora mládežnických reprezentací přiznává, že zájem východočeského klubu o jeho služby byl dlouhodobý.  

Helešic: Lákadlem je nový stadion

Pan Shejbal (sportovní manažer Pardubic pozn. red.) mi pravidelně volal, od prvního kontaktu jsou to snad už dva roky. Ozval se každé přestupové období, zjišťoval, jak to se mnou vypadá a na jak dlouho mám ještě smlouvu,“ přiznal pro klubový web Helešic s tím, že ho nyní Opava uvolnila za stanovených podmínek. Majitel 56 ligových startů se tak po roce vrací do nejvyšší soutěže.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Měl jsem zájem přijít do Pardubic a musím přiznat, že je pro mě velkým lákadlem také možnost zahrát si na novém stadionu, který v Pardubicích roste,“ dodal s tím, že věří rovněž v sílu kádru. „Doufám, že uvidím sebe i Pardubice někde ve vrchní polovině tabulky a myslím si, že stěhování na nový stadion tomu napomůže. Věřím, že se společně zasloužíme o to, aby na nás chodili diváci ve velkém počtu a že klub se bude posouvat vzhůru,“ zakončil Helešic.

Budou tyto posily stačit k tomu, aby se Pardubice vyhnuly boji o záchranu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články