Fotbalová Sparta postrádá šest největších hvězd. Čtyři z nich řeší lákavé nabídky

Už za deset dní startuje fotbalová liga, blíží se také boj o Ligu mistrů a Sparta stále oznamuje zejména odchody hráčů z klubu. Fanoušci se ptají: Kde jsou posily?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Příznivci Sparty mají důvod být nervózní. 19. července hrají jejich šampioni první ligový zápas proti Pardubicím, o čtyři dny později Sparta startuje bitvu o Champions League. Jenže místo očekávaných posil hráči tým spíše opouštějí. Dosud byl na Letné ohlášen pouze jediný přírůstek. Kosovský křídelník Ermal Krasniqi.

Sparta nepočítá s Vydrou

Za to v kolonce odchodů začíná být husto. V minulých dnech a týdnech Spartu opustili kapitán Ladislav Krejčí (Girona), Adam Karabec (Hamburk), Michal Ševčík (Norimberk) a Václav Sejk (Lubin). A nyní letenské vedení oznámilo, že do sestavy nepočítá ani s Patrikem Vydrou, kterému hledá hostování v některém týmu z české ligy.

A kvůli fotbalovému Euru vyrazila Sparta na herní soustředění do bavorského Grassau bez šesti největších hvězd. Koho postrádá? Martin Vitík, Jan Kuchta, Qazim Laci a Veljko Birmančevič dorazí s třídenním zpožděním, Lukáš Haraslín a Angelo Preciado, by se měli ke spoluhráčům připojit až po návratu týmu do Prahy.

Udrží klub Vitíka?

Otázkou ale je, zda některý ze slavných reprezentantů nepřestoupí do jiného klubu. Hned o čtyři z těchto opor je totiž enormní zájem v zahraničí. Z Fiorentiny přilétla lákavá nabídka na Vitíka, jak jsme také psali na SportechŽivě. Kuchtu lanaří týmy z Řecka a USA. Manažery svými výkony v lize i na mistrovství Evropy ohromili také Haraslín a Birmančevič. Udrží je Sparta?

Sparta se zbavila hříšníka. Českého fotbalového reprezentanta nyní čekají těžké časy

Ale kde jsou jména, která Sparta plánuje přivést? Troufne si na další obhajobu mistrovského titulu a na těžké mače o Ligu mistrů pouze se současným kádrem? Určitě potřebujeme posílit kádr o další hráče. V tuto chvíli není kompletní, protože chceme mít každou pozici pokrytou dvěma až třemi hráči,“ oznámil nový hlavní trenér Sparty Lars Friis, který nahradil Briana Priskeho.

Věříte, že se Spartě podaří přivést výrazné posily? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články