Fotbalová cesta hvězdného Milana Škody

Foto: playmakerstats.com

Dlouholeté spojení Milana Škody a Slavie Praha došlo v posledních dnech svému konci. Loučení proběhlo za doprovodu dojemných komentářů na sociálních sítích, přičemž ani jedna strana nevylučuje, že se spolupráce jednoho dne znovu obnoví. Sešívaní by ostatně byli sami proti sobě, kdyby na svého dvorního střelce zanevřeli. Obětoval jim totiž většinovou část své sportovní kariéry. Kde však působil ještě předtím, než se napevno usadil v kádru Pražanů? To se dozvíte v následujících řádcích.

FK Mladá Boleslav

Dnes už třiatřicetiletý Milan Škoda vyrůstal v pražských Vinohradech a na půdě hlavního města také absolvoval své první fotbalové krůčky. Hrával v mládežnických týmech ČAFC Praha, Pragis Satalice a ČAFC Praha, odkud se jako patnáctiletý klučina přesunul pod křídla Bohemians Praha 1905. Tam mu ovšem nejdříve pšenka nekvetla, proto zamířil na hostování do klubu FK Mladá Boleslav. Ve městě automobilů nicméně šanci nedostal, čehož musejí členové tamního vedení dodnes upřímně litovat.

TJ Sokol Manětín

Cesta na vrchol nebyla pro Milana Škodu vůbec jednoduchá. Po neúspěšné anabázi v Mladé Boleslavi jej vedení Bohemians poslalo sbírat zkušenosti do TJ Sokolu Manětín, který leží v útrobách plzeňského kraje a od nejvyšší soutěže by snad nemohl být vzdálen více. Škoda sem odešel v roce 2006 a vydržel po čas jednoho jara. Pak se s velkým očekáváním konečně vrátil do Prahy.

Bohemians Praha 1905

Během sezóny 2007/2008 se Milan Škoda konečně prosadil do kádru pražských Bohemians, kde jeho kariéra začala konečně nabírat na obrátkách. V úvodním ročníku vstřelil čtyři soutěžní branky, další rok už jich přidal rovnou osm. Ačkoli začínal jako stoper, kvůli výšce a tahu na branku se později přesunul na post útočníka, kde ostatně vydržel dodnes. V barvách klokanů nastoupil dohromady k 114 zápasům a do sítě soupeřů se trefil pětadvacetkrát.

SK Slavia Praha

Rok 2012 byl pro Milana Škodu v mnoha ohledech zlomový. Z Bohemians se totiž přesunul do Slavie, které jeho fotbalové srdce od malička bezmezně patřilo. Nutno však podotknout, že nějakou dobu to neměl jednoduché. Sešívaní totiž procházeli výsledkovou i existenční krizí, v zákulisí se dokonce hovořilo o možnosti úplného zániku. Každé špatné období ale jednou končí a Škodovi se následující roky povedly opravdu na výbornou.

V sezóně 2014/2015 nastřílel devatenáct branek, z hlediska produktivity se mu dařilo o několik let poté. Až do roku minulého patřil mezi základní stavební kameny slávistického týmu. To se však na podzim změnilo a Milan Škoda proto dostal zelenou k odchodu do zahraničí. Přijal nabídku Rizesporu, který je zároveň jeho prvním angažmá v cizině. Českou nejvyšší soutěž opouští s bilancí 94 branek v 302 duelech.

Foto: playmakerstats.com