Fotbalová Barcelona odvrátila bankrot. Messi a spol. se vzdají tří miliard

                   

Hrozba zažehnána. Fotbalová Barcelona doslova za pět minut dvanáct dokázala dojednat s hráči dohodu, snižující jejich platy o 122 miliónů eur (3,19 miliardy eur) v nadcházejících třech letech a odvrátila možný bankrot. Katalánský klub čelí masivním ztrátám nejen kvůli prázdnému stotisícovému Camp Nou, ale také kvůli příjmů se soutěží. Minulý týden navíc vedení La Ligy oznámilo nižší platový strop, tak, aby dokázalo pokrýt ztráty způsobené pandemií. 

„Naším hlavním zájmem jsou finance klubu. Pandemie ovlivňuje Barcelonu čím dál více a těžce. Finance klubu závisí i na cestovním ruchu, tento příjem je však aktuálně ztracen. Situace není růžová, musíme pokračovat v myšlenkách přechozího vedení a najít cestu, jak řešit problémy, kterým čelíme,“ prohlásil v říjnu šéf řídícího výboru Barcelony Carles Tusquets.

i

Několikatýdenní jednání vyvrcholil až včera, kdy se vedení Barcelony dohodlo s hráči na snížení mezd. „Dosáhli jsme dohody, které nám umožňuje úpravu platů pro aktuální sezónu,“ stojí v prohlášení katalánského velkoklubu. „Jedná se o částku ve výši 122 miliónů eur v pevných mzdách, které se připočítávají k pohyblivým odměnám,“ píše klub. Přesto, že podmínky dohody jsou odsouhlaseny, v následujících dnech se očeká podpis všech zúčastněných.

„Princim této dohody bude v několika nadcházejících dnech ratifikován skupinou dotečných hráčů a trenérů. Bude-li dohoda ratifikována, bude se jednat o velký mezník k nasměrování současné ekonomické situace,“ uvádí prohlášení. „Obě strany vyvinuly velké úsilí, aby tato dohoda mohla vzniknout,“ dodává klub.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Barcelonu finance trápí takřka od začátku pandemie. Prázdný Camp Nou, stotisícový gigant, který podle serveru Deloitte ročně katalánskému klubu vynášel zhruba 150 miliónů eur (3,9 miliardy korun) ročně je od března zavřený, stejně jako klubová muzea nebo obchody, na jejichž výnos klub spoléhal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky