Fotbalisté Slavie, kteří vypadli ze základní sestavy

SK Slavia Praha si nekompromisně kráčí za titulem. V posledním utkání si hravě poradila s Viktorií Plzeň, která se ji snažila jako jediný klub tabulky atakovat a nyní už jí do zdárného konce chybí pouze tři  zápasy, v nichž musí získat alespoň bod (duely třetího kola nadstavby skončily po uzávěrce tohoto článku). Za svou spanilou jízdu českou nejvyšší soutěží samozřejmě nevděčí pouze přílivu čínských peněz a skvělé práci trenéra Jindřicha Trpišovského, ale také velice rozsáhlému kádru, který dovoluje postavit prakticky dvě jedenáctky na prvoligové úrovni. Právě kvůli této skutečnosti ovšem mnoho skvělých fotbalistů zahřívá pouze lavičku a naděje na základní sestavu se pro ně zdá být v nedohlednu. O koho konkrétně se jedná?

Ondřej Kúdela

Dvaatřicetiletý obránce s bohatými zkušenostmi to ve službách Sešívaných rozhodně nemá jednoduché. Ačkoli v podzimní části ligy sehrál opravdu skvělé zápasy a je považován za jedno z největších stoperských es v rámci Fortuna ligy, jeho pozice v týmu je i nadále „střídačka“. Proč? Posuďte sami, dá se vůbec konkurovat silné dvojici betonových pilířů v podobě Simona Deliho a Michaela Ngadeu? I kdyby se Kúdela třeba rozkrájel, stejně by to nejspíš nebylo dost. Slavie si jej ovšem i nadále drží, kdyby se jeden z výše jmenovaných zranil. Otázkou je, jak dlouho Kúdela vydrží zahřívat lavičku…

Miroslav Stoch

Zdá se až neuvěřitelné, jak kvalitní mají Slávisté kádr, když ani taková extratřída jako je Miroslav Stoch se do základu nevejde. Na podzim přitom patřil mezi stěžejní členy týmu, dokázal vstřelit jedenáct branek. Díky tomu si vysloužil návrat do slovenské reprezentace. Na jaře ovšem paběrkuje mezi střídačkou a základem, většinu posledních zápasů začínal na lavičce. Když ale přišel na hřiště, vždycky byl vidět. Proti Viktorii Plzeň předvedl precizní gólovou přihrávku. Možná, že mu role žolíka svědčí.

Jaromír Zmrhal

Pětadvacetiletý záložník se v průběhu sezóny ze základní sestavy „propracoval“ až na střídačku, kde mu místo bohužel patří dodnes. Červenobílý dres oblékl naposledy v městském derby se Spartou, v 72. minutě jej trenér vystřídal a znovu už mu příležitost nedal. Je otázkou, jestli střelec letošních čtyř branek, který přidal ještě pět gólových asistencí, nevyrazí po sezóně hledat štěstí jinam. Jindřich Trpišovský s ním zřejmě příliš nepočítá.

Milan Škoda

Milan Škoda je považován za hrající legendu moderní Slavie. Třiatřicetiletý kanonýr ve službách Sešívaných působí dlouhých devět let a za tu dobu se stal miláčkem publika, který se pravidelně podílel na střelecké potenci slávistů. Ještě předloni by si žádný fanoušek nedokázal představit základní sestavu bez něj v útoku. Letos ovšem nastal zlom a ze Škody je aktuálně střídající hráč, který i nadále střílí góly, ale bohužel už ne v takovém množství. Ve Slavii s ním i nadále počítají, jen ne na pozici útočníka číslo jedna.

Foto: stwity.com