Fotbalisté, bez kterých by to v kvalifikaci prostě nešlo

i Foto: transfermarkt.com
                   

Kvalifikace na EURO 2020 nadobro zavřela vrátka a český národní tým se i s trochou štěstí dokázal probojovat na evropský šampionát. Ačkoli poslední zápas s Bulharskem naši reprezentaci hrubě nezvládli, postup si zajistili už v předchozím měření sil s Kosovem. Jaroslav Šilhavý poskládal tým, který drží pospolu a příliš nehraje na vyčnívající individuality. Přesto v kádru najdeme hned několik jmen, bez kterých bychom takto vysoko pomýšlet nemohli. Komu se v národních barvách dařilo vůbec nejlépe?

Tomáš Vaclík

Brankář španělské Sevilly FC nastoupil do většiny kvalifikačních zápasů. Vynechal pouze duely v Anglii a ten poslední v Bulharsku. Jeho absence stála českou reprezentaci v obou případech body. Když se na trávníku objevil, působil sebejistě a vyrovnaně. Musel by se jedině zranit, aby o post jasné jedničky na mistrovství Evropy přišel. Nástupce Petra Čecha je na světě a nám nezbývá, než mu přát štěstí o do dalších let.

Alex Král

Mladičký Alex Král aktuálně kope ruskou Premier Ligu, kde v létě posílil Spartak Moskva. Stal se druhým nejdražším fotbalistou Fortuna Ligy v dějinách fotbalu. Daří se mu také v reprezentaci. Zasáhl do sedmi kvalifikačních duelů a pokaždé patřil k nejlepším. Náramně se mu povedl zejména duel s Kosovem, kdy jednu branku sám vstřelil a druhou připravil pro spoluhráče. Jaroslav Šilhavý si může mnout ruce, že právě jednadvacetiletého záložníka zařadil do nominace.

Jakub Jankto

Kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že právě záložník Jakub Jankto bude patřit k nejlepším článkům reprezentačního výběru? Kdysi nevýrazný „hráč do počtu“ se pod vedením Jaroslava Šilhavého vypracoval mezi elitu a ačkoli se v kvalifikaci trefil pouze jednou, černá práce, kterou odvádí, je pro tým naprosto klíčová. Nevede si špatně ani na klubové scéně, za Sampdorii Janov letos odehrál osm zápasů a dal jeden gól.

Ondřej Čelůstka

Česká fotbalová reprezentace dlouho hledala kvalitního obránce, který by se ujal lídra defenzivních řad. To se povedlo až s příchodem Ondřeje Čelůstky, někdejšího slávisty a nynějšího hráče tureckého Antalyasporu. Čelůstka odehrál všech osm kvalifikačních zápasů a na trávníku nechyběl ani minutu. To jen potvrzuje fakt, jak je pro Jaroslava Šilhavého důležitý.

Tomáš Souček

Na prvním místě nemohl stanout nikdo jiný, než absolutní král české nejvyšší soutěže Tomáš Souček. Ten mohl letos v létě odejít do zahraničí, zůstal ovšem věrný sešívaným barvám. Díky tomu si také výrazně polepšil po finanční stránce a hlavně díky němu se Pražané dostali až do základní skupiny Ligy mistrů. Ani v reprezentaci rozhodně není do počtu, základní jedenáctka by bez něj prostě nemohla fungovat. Jako jeden z mála má účast na evropském šampionátu naprosto jistou.

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články