S fotbalem to nemělo nic společného, zlobil se po ztrátě bodů trenér Dynama Horejš

Zápas Českých Budějovic se Zlínem se hrál v husté vánici. Hlavně ve druhém poločase hluboký sníh bránil kombinaci, přesto diváci viděli na Střeleckém ostrově celkem čtyři góly. Ke spokojenosti ale měli domácí hodně daleko.

i Zdroj fotografie: FC Fastav Zlín
                   

Trenér Jihočechů přiznal, že takto extrémní podmínky ještě nezažil. „Já jsem hlavně zklamaný, že se vůbec hrálo. Tady šlo o zdraví hráčů, na tom se vůbec nedal hrát fotbal. S ním to nemělo nic společného,“ zmínil po utkání David Horejš. První půle přinesla jen tři zajímavé momenty.

Nejprve šly České Budějovice v 6. minutě do vedení a po půlhodině skóroval i domácí Ishaku Konda. Jenže do vlastní branky. V samém závěru pak Čanturišvili  nedovoleně zastavil unikajícího Brandnera a rozhodčí Gruzince vyloučil. „Domácí hráč si pro to šel, byl vepředu a udělal to šikovně,“ uvedl pro deník Sport kouč Zlína Jan Jelínek.

Početní výhodu zužitkovalo Dynamo osm minut po změně stran. Pak ale už značná sněhová vrstva znemožňovala kombinaci. „Početní výhoda neexistuje, bylo mi kluků líto. Nešlo vůbec kombinovat, volné prostory prakticky nebyly, v rozích bylo snad deset centimetrů sněhu. Soupeř je asi šťastný, fotbal bohužel plakal,“ poznamenal domácí trenér.

iZdroj fotografie: FC Fastav Zlín

Zlín vyrovnal v deseti

Ševci ve druhém poločase vytěžili z minima maximum. Patnáct minut před koncem vyrovnal na 2:2 Janetzký. „Zkušení hráči měli situaci před druhým gólem řešit jinak. Soupeř byl jednou u brány a vyrovnal z toho,“ má jasno Horejš. Skóre se pak už nezměnilo. Kouč Zlína byl po závěrečném hvizdu pochopitelně spokojenější než jeho protějšek.

„Jsem rád, že jsme nakonec i v deseti dokázali vyrovnat a odvážíme si bod. V takových podmínkách to bylo velmi složité a děkuji klukům za to, jak k tomu přistoupili a že dokázali vyválčit bod. Celý tým se rval až do konce a ukázal, že na to má,“ uzavřel Jelínek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla