V Bochumi se nedohrálo. Divák trefil plným kelímkem piva rozhodčího do hlavy! Co odhalilo vyšetření v nemocnici?

Asistent rozhodčího schytal ránu do hlavy. Na bundesligové scéně jde v posledních deseti letech o naprosto nevídanou věc. Zápas Bochum – Mönchengladbach hlavní arbitr předčasně ukončil. Kouká z toho kontumace, pokuta nebo zavřený stadion?

i Zdroj fotografie: VfL Bochum
                   

Duel týmů ze středu tabulky lépe vycházel Borussii. Hosté vedli po hodině hry 2:0, pak ale v 69. minutě jeden z fanoušků hodil po pomezním plný kelímek piva a trefil ho zezadu do hlavy. Hlavní sudí utkání nejprve přerušil a po chvíli zápas předčasně ukončil. „Je to nepřijatelné, za ten incident je třeba se po všech stránkách omluvit,“ řekl na tiskové konferenci sportovní ředitel Bochumi Sebastian Schindzielorz.

Zápas Bochumi s Mönchengladbachem bude zřejmě kontumován ve prospěch hostů. Podobně dopadlo v roce 2011 střetnutí St. Pauli – Schalke. „Mnohem horší je újma na pověsti. Ta se dá jen stěží změřit. Jediný pachatel poškodil pověst VfL Bochum. Ten člověk nemá pod kontrolou mozek ani ruku. Nemyslím si, že máme zásadní problém, ale je patrné, že těchto věcí v poslední době přibylo,“ zmínil předseda představenstva Bochumi Hans-Peter Villis.

iZdroj fotografie: VfL Bochum

„Samozřejmě je důležité, aby Bochum udělala vše, co je v jejích silách, aby pachatele identifikovala a následně ho vyzvala k odpovědnosti se všemi důsledky,“ poznamenal pro Kicker předseda kontrolního výboru DFB Anton Nachreiner. Asistent rozhodčího Christian Gittelmann po předčasném ukončení utkání zamířil na kontrolu do nemocnice. Jak dopadla?

Diagnostikovali mi pohmožděnou lebku. Dostávám hodně zpráv od vedení rozhodčích, kolegů, přátel a známých, což je pro mě dobré a jsem za to vděčný. Teď si dám pár dní, abych se uklidnil a celou událost zpracoval. Sportovní ředitel Bochumi (Sebastian Schindzielorz) se mi osobně omluvil. Omluvu jsem přijal, protože žádný klub nechce tolerovat podobné incidenty,“ prozradil v rozhovoru pro oficiální web DFB Gittelmann.

Rád by se co nejdříve vrátil na hřiště a vůbec se nebrání delegacím do Bochumi. Jeho stav se rychle zlepšuje. „Zrovna jsem s ním byl v kontaktu. Pořád ho trochu bolí hlava, ale myslím, že se uzdravuje,“ dodal sportovní a komunikační ředitel DFB Lutz Michael Fröhlich.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články