Florin Nita se po nevydařeném odchodu na Letné trápí. Zakázali mu herní tréninky, nastiňuje Blažek

Dlouho patřil mezi opory pražské Sparty, podával konzistentní výkony. Přesto Florin Nita již rok nenastoupil do soutěžního utkání.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Tučným písmem se podepsal pod dvě představení pražské Sparty v Evropské lize v uplynulých ročnících a často zachraňoval hrubky v defenzivě. Tak jako v listopadu loňského roku, kdy Sparta inkasovala proti Slovácku hned čtyřikrát. Jedna z branek jde sice na jeho vrub, další tři tutovky však skvělými zákroky zmařil a zmírnil nepříjemný debakl. Přesto šlo pro rumunského brankáře Florina Nitu zřejmě poslední představení v rudém dresu.

Tehdejší trenérský štáb pod vedením Pavla Vrby poté vsadil na slovenského golmana Dominika Holce a Nitu odstavil na vedlejší kolej. Opora rumunského národního týmu, která v dubnu téhož roku podepsala novou dvouletou smlouvu, tak najednou musela nečekaně skousávat roli dvojky. O svých pocitech tehdy promluvil pro rumunskou televizní stanici Digi Sport.

Je to těžké, nejsem robot, který vždy trénuje naplno. Když si všimnete, že jste odsunuti stranou, i když do toho dáváte srdce, je to, jako byste nepracovali se stejnou radostí. Všiml jsem si, že tu nejsem respektován. Chci dál chytat, ještě jsem neukázal všechno, co umím,“ uvedl s tím, že od klubu nedostal žádné vysvětlení toho, proč nebude nadále nastupovat v základní sestavě. „Mám za sebou dobré výkony,“ zdůraznil. O měsíc později na jeho slova reagoval také sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Blažek: Zakázali mu herní tréninky

Některé výroky ale byly naprosto zbytečné. My z toho ale neděláme vědu,“ uvedl s tím, že si odchod zkušeného brankáře v současné době nepřeje. Ani po odchodu Pavla Vrby však Nita neodehrál ani minutu a podle informací bývalého golmana Sparty Jaromíra Blažka měl v léta namířeno do zahraničí. „On chtěl odejít, měl jít snad do Kluže. Oni mu slíbili, že ho pustí, ale on se tam nakonec nedohodl. Tak tam zůstal. Za béčko nehraje,“ uvedl v podcastu Mimo hřiště.

iZdroj fotografie: Reuters

Nita podle něj s týmem netrénuje tak, jako ostatní brankáři. „Je v podstatě mimo A-tým. Dan Zítka [současný trenér brankářů Sparty] mi to vysvětloval, jak to funguje. On jde tři čtvrtě hodiny před tréninkem trénovat, pak se připojí ke klasické golmanské rozcvičce před tréninkem. Když to skončí, tak se sbalí a jde se převléct. Oni mu zakázali, aby s nimi absolvoval herní a střelecké tréninky. Takže on se pak sbalí a jde zpět do kabiny,“ zakončil Blažek v podcastu Mimo hřiště.

Měl by Nita dostat na Letné šanci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články