Florin Nita jedná o odchodu ze Sparty. Kam by mohl zamířit?

Neslavný konec na pražské Letné zažívá rumunský brankář Florin Nita. Pětatřicetiletý gólman neodchytal za Spartu v průběhu posledního roku ani jediné utkání.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Ještě loni v listopadu patřil mezi opory pražské Sparty a byl miláčkem tamních fanoušků. Rumunský brankář Florin Nita si skvělými výkony vybojoval pozici jedničky a zdálo se, že vedení klubu z Letné v něm našlo stavební kámen své sestavy. Přesto má za sebou zřejmě nejhorší rok v kariéře. Od prohry 0:4 proti Slovácku z listopadu 2021 se totiž mezi tři tyče nepodíval.

Poslední měsíce navíc strávil mimo lavičku náhradníků a má zakázáno trénovat se zbytkem mužstva trenéra Briana Priskeho. Dánský stratég totiž se zkušeným Rumunem, který na Letné odchytal více než stovku zápasů, ve svých plánech nepočítá. „On jde hodinu před tréninkem trénovat, pak jde na gólmanskou rozcvičku. Ale pak skončí, protože klub mu zakázal herní a střelecký tréninky,“ nastínil jeho situaci pro Mimo hřiště Jaromír Blažek.

iZdroj fotografie: Reuters

Pětatřicetiletý Rumun tak nastupoval pouze v barvách národního týmu, ze kterého nyní vypadl. Vysvobozením by měl být pro obě strany konec smlouvy, které vyprší po závěrečném ligovém kole. Podle rumunského deníku Fanatik by však sám Nita rád odešel z Letné již v lednu a opět se postavil mezi tři tyče. Důvodů, proč neodešel již v létě je prý několik. Sám Nita chtěl urovnat vztahy se Spartou, jeho vysoký plat si navíc řada klubů nemohla dovolit.

Nita: Čekáme, co se stane

Nyní je přesto jasné, že pokračování v rudém dresu by bylo jen ztrátou času. „Probíhají jednání, uvidíme, jak dopadnou,“ prozradil sám Nita pro deník Fanatik. „Jsem v pohodě, trénuju. Probíhají diskuze o mém přesunu, ale nemůžu víc nastínit to, co se stane. Připravuju se a čekáme, co se tento měsíc stane,“ dodal pětatřicetiletý brankář, o kterého má údajně zájem zejména rumunská Kluž.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ta o něj stála již v létě, tehdy však Nita její nabídku odmítnul. Nyní by však měl být přestupu nakloněný. Jeho odchod by byl výhodný i pro Spartu, která mu platí mzdu okolo 60 tisíc eur (1,4 milionů korun) měsíčně.

Nita přicházel do Sparty před pěti lety z rumunského FCSB za částku okolo 40 milionů korun. Za Spartu odehrál 110 utkání včetně zápasů Evropské ligy či Evropské konferenční ligy, ve kterých vychytal 41 čistých kont.

Je správné, jakým způsobem se Sparta zachovala k Florinu Nitovi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články