Finále MOL Cupu – Double pro Slavii, blikanec Milana Baroše i domácích fanoušků

i Foto: fcb.cz
                   

Slavia Praha ve finále MOL cupu potvrdila svou naprostou dominanci, když po dlouhých 77 letech dokázala získat double! Baník Ostrava ovšem rozhodně nešel do utkání s pokorou a bázní. Jednalo se o velice vypjaté utkání, kdy emoce lítaly vzduchem a žádný fotbalista nehodlal soupeři odevzdat ani kousek prostoru na hřišti zadarmo. Přesto se nakonec radovali hosté, kteří svému protivníkovi uštědřili dvě branky. Baník zůstal bez gólu. Jak zápas probíhal a které momenty na sebe upoutaly pozornost spíše negativním způsobem?

Slavia se dostala do vedení ještě v první polovině zápasu

Sešívaní za sebou měli bujaré oslavy mistrovského titulu, nicméně bylo znát, že trenér Jindřich Trpišovský svým svěřencům vštípil, že sezóna ještě neskončila a je potřeba hrát koncentrovaně až do samotného závěru tohoto ročníku. Právě proto slávisté vstoupili do zápasu mnohem aktivněji. Už ve 13. minutě mohli jít Pražané do vedení, když se Milan Škoda, který se v základní sestavě objevil po dlouhé době, dostal do skvělé příležitosti překonat domácího brankáře Budínského. Ten si však s jeho pokusem poradil. Gólman se předvedl i ve 22. minutě proti ostré ráně Bořila. Následně mohli jít do vedení i ostravští, ti ale nevyužili tlak v malém vápně soupeře.

K otevření skóre zápasu tak došlo až ve 36. minutě a situace na trávnících se jistě v těchto dnech stane předmětem vášnivých diskuzí. Václav Procházka se v brankovišti svého týmu dostal do křížku s Michaelem Ngadeu, který se po jemném dotyku okamžitě skácel k zemi. Kamerunský fotbalista šel do souboje s jasným cílem upadnout, vůbec neměl v úmyslu akci dokončit. Rozhodčí Anderleanu však nekompromisně oznámil pokutový kop, který Tomáš Souček i přes vehementní protesty hráčů Baníku proměnil.

Rozčilovali se nejen fotbalisté na hřišti, ale i celá střídačka

Snad kromě trenéra Bohumila Pánika se všichni na střídačce Baníku dali do povyku. Nejvíce se však projevila největší ikona domácích a hrající legenda Milan Baroš, který je znám svým emotivním a často neuváženým jednáním. Aby nějak ventiloval vztek vyvolaný spornou penaltou, několikrát udeřil do krytu lavičky, až ji zničil. Hlavního sudího tato událost samozřejmě nenechala chladným a poslal útočníka ze střídačky do sprch ještě dříve, než se vůbec stačil dostat na hřiště.

Toto rozhodnutí situaci na hřišti neuklidnilo, ba právě naopak. Začaly se množit fauly a utkání již zdaleka nepůsobilo tak atraktivně jako předtím. Baník se pak dostal už jen k jedné kloudné šanci, která mohla skončit brankou. Jinak ovšem tlačili hlavně fotbalisté Slavie. Mnohokrát se Budínský musel vytáhnout se skvělým zákrokem, jinak by byl rozdíl na výsledkové tabuli mnohem markantnější. Nakonec ale přeci jen ještě jednou v tomto zápase kapituloval, když na samostatný únik střídajícího Masopusta neměl nárok.

Emoce pokračovaly i po zápase

Podle dostupných informací se frustrace domácích fanoušků projevila naplno, když napadly členy VAR a jednoho z nich surově povalili na zem, načež mu uštědřili také ránu do obličeje.

Foto: fcb.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články