Odchod Nguyena za 18 milionů? Slovácko se zdráhá. Nejde jen o peníze, zní z klubu

Nabídka, která se nebude opakovat. Fotbalové Slovácko má na stole astronomickou částku za přestup třicetiletého brankáře Filipa Nguyena, přesto se zatím zdráhá.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

V létě stál jeho příchod ze Slovanu Liberec klubovou kasu fotbalového Slovácka bezmála pět miliónů korun, nyní může odejít za trojnásobek. Třicetiletý brankář Filip Nguyen dostal astronomickou nabídku z vietnamské nejvyšší soutěže. Tamní celek Cong An Ha Noi FC mu nabízí výrazné navýšení platu, Slovácko by v případě přesunu inkasovalo až 800 tisíc dolarů (zhruba 18 milionů korun).

Přesnou částku nemůžu komentovat, ale odpovídá nabídce středního klubu Bundesligy. Filip má o to angažmá zájem,“ potvrdil pro iSport.cz hráčův agent Pavel Zíka z agentury Global Sports. Jenže celek z Uherského Hradiště se zatím zdráhá vysokou nabídku přijmout. Důvodem jsou ambice aktuálně osmého celku ligové soutěže, který má ambice opět útočit na účast v evropských pohárech. Odchod jasné jedničky mezi třemi tyčemi by však mohl vzestup tabulkou narušit.

izdroj fotografie: Reuters

Je to nepříjemné, že se to řeší teď v tomto období, ale mám důvěru ve vedení. Když by Filip odešel, tak nám zůstanou dva gólmani a musíme hledat náhradu. Je několik aspektů, které o tomto rozhodují,“ nastínil na tiskové konferenci před prvním jarním kolem trenér Martin Svědík s tím, že Nguyen zatím v jeho kádru zůstává. Podle ředitele klubu Petra Pojezného nejde jen o finanční záležitost, ale také o získání vhodné náhrady.

Šéf klubu: Musí to do sebe zapadnout

Jednání s agenturou nepřineslo nic nového. Vyložili jsme si karty na stůl. Nabídka je na stole, ale ještě není taková, abychom se rozhodli,“ doplnil s tím, že budoucnost třicetiletého brankáře je aktuálně nejasná. „Nejde jen o peníze, ale i ostatní věci. Musí to do sebe zapadnout. Máme zodpovědnost směrem k tomu, abychom měli i náhradu. Mám zodpovědnost i vůči sezoně. Musíme chtít udělat pro klub to nejlepší,“ zakončil.

Jasno by mělo být během několika nadcházejících dní. Slovácko však již zítra čeká první jarní kolo proti českobudějovickému Dynamu, ve kterém by podle všech indicií měl Filip Nguyen nastoupit.

Mělo by Slovácko uvolnit Nguyena do Vietnamu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů