Fiasko Německa na mistrovství světa má první oběť. Končí také trenér Hansi Flick?

Německo nepostoupilo na mistrovství světa ze skupiny. Po tomto fiasku padla první hlava. O koho jde? Rozhodnuto je i o osudu trenéra Flicka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fotbalisté Německa překvapivě nepostoupili na mistrovství světa v Kataru ze základní skupiny. Jde již o třetí turnaj, který pro ně skončil neúspěchem. Po posledním fiasku rezignoval ředitel reprezentace Oliver Bierhoff. Smlouvu s DFB měl přitom do roku 2024, kdy Německo hostí EURO. O jeho nástupci zatím není jasno, favoritem ale je Matthias Sammer.

Bierhoff: Některá rozhodnutí nebyla správná

„Po 18 letech v odpovědných pozicích v německém fotbalovém svazu jsem s okamžitou platností rezignoval na svou pozici generálního ředitele národních týmů a akademií. Dnes jsem se na tom dohodl s prezidentem Berndem Neuendorfem. (…) Některá rozhodnutí, kterým jsme věřili, se neukázala jako správná. Nikdo toho nelituje víc než já. Beru za to zodpovědnost,“ stojí v prohlášení Olivera Bierhoffa.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na Bierhoffovu rezignaci reagoval po mistrovství světa trenér národního týmu Hansi Flick veřejným prohlášením. Můj trenérský tým a já v tuto chvíli zjišťujeme, že je těžké si představit, jak lze profesionálně a osobně zacelit mezeru, která vznikla Oliverovým odchodem. Pro mě osobně byl Oliver mým prvním kontaktem a přítelem v týmu. Naším společným cílem byl projekt EURO 2024 v Německu,“ cituje Flicka Bild.

Nedařilo se naplnit sportovní cíle

Odchodu německé legendy lituje i předseda německého svazu. „Oliver Bierhoff prokázal DFB skvělé služby. I když se na posledních turnajích nedařilo plnit sportovní cíle, stojí za skvělými okamžiky. Jeho práce bude vždy spojena s úspěchem na mistrovství světa v Brazílii. I v turbulentních časech si vždy šel za svými cíli a vizemi a zanechal v DFB trvalou stopu,“ řekl pro Bild Bernd Neuendorf.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krátce po vyřazení z mistrovství světa trenér Hansi Flick rezignaci odmítl. Vedení svazu ve středu předložil analýzu německého vystoupení na šampionátu. Jak to dopadlo? Flick zůstává koučem národního týmu. „Všichni jsme přesvědčeni, že EURO v roce 2024 v naší zemi představuje pro fotbal v Německu velkou příležitost. Naším cílem je, aby byl tento turnaj sportovním úspěchem. Plně věříme Hansimu Flickovi, že tuto výzvu společně se svým týmem zvládne,“ poznamenal Neuendorf.

Flick: Dokážeme víc, než na tomto mistrovství světa

Hansi Flick, jehož první turnaj ve funkci hlavního trenéra skončil ostudně, dodal: „Můj trenérský tým a já jsme ohledně mistrovství Evropy v naší zemi optimističtí. Jako tým dokážeme mnohem víc, než jsme ukázali v Kataru. Propásli jsme tam velkou příležitost. Z toho si vezmeme ponaučení. Věřím ve společnou cestu dohodnutou dnes s Berndem Neuendorfem a Aki Watzkem. Všichni chceme, aby se celé Německo na domácím mistrovství Evropy v roce 2024 znovu postavilo za národní tým.“

Měl trenér Flick také rezignovat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování