Fenomén Sima. Tvrdík prozradil, jak gól proti Leicesteru může ovlivnit cenu senegalského klenotu

Abdallah Sima. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Abdallah Sima. Devatenáctiletý mladík ze Senegalu se během jediné sezóny stal nejžhavější přestupová akvizice pražské Slavie a pravděpodobně bude nejdražším hráčem, který kdy z domácí soutěže odejde. Odchovanec francouzského Evianu se v lize trefil již jedenáctkrát, čtyři přesné zásahy navíc zaznamenal i v Evropské lize, kde naposledy i díky jeho brance sešívaní postoupili přes anglický Leicester City. Jak prozradil na O2 TV Sport Jaroslav Tvrdík, právě na ostrovy by mohl talent zamířit. 

„Přes zimu jsme měli nabídku, která odpovídá zhruba deseti miliónů euro, bylo to z předního klubu Premier League,“ prohlásil v pořadu TIKI-TAKA na stanici O2 TV Sport. „Vysvětlovali, proč nám chtějí dát jen 10 miliónů euro (261 miliónů korun), říkali, že tito hráči v této chvíli mohou zazářit, ale nemusí pak jako hvězdy zářit delší časové období. Vysvětlili nám, že ta cena je v tuto chvíli taková, ale nevyloučili, že ji zvednou, když se mu bude dařit i v jarní části,“ uvedl a doplnil, že Slavia se v tomto případě rozhodla částku nepřijmout.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Simovi se však daří i na jaře. Od lednového pokračování nejvyšší soutěže se v devíti zápasech trefil hned čtyřikrát, gól do sítě Leicesteru City navíc zaznamenaly i anglická média. Podle britského bulvárního deníku The Sun by se částka za senegalského útočníka mohla pohybovat kolem 50 miliónů eur (miliarda a půl korun) a jak šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík přiznává, šlo by o neodmítnutelnou nabídku.

„Teď si myslím, že můžu z jistotou říct, že víme o několika nabídkách na léto, které se pohybují v tom horizontu 20-25 miliónů eur a v tuto chvíli je brzo předvídat co se v létě stane. V případě, že nabídky přijdou, budeme je posuzovat individuálně a budeme se domlouvat s hráčem i jeho agentem, jestli už ta doba na přestup je zralá či nikoliv. Samozřejmě částka, o které spekuluje deník Sun by se odmítala těžko, buďme realisté,“ dodal v pořadu TIKI-TAKA Tvrdík.

Rozpoutat další zájem může Sima již příští týden, kdy Slavii čeká souboj se skotskými Rangers FC. Ještě před tím však čeká svěřence kouče Jindřicha Trpišovského bojovný souboj proti Baníku Ostrava.