Fenomén Sima. Tvrdík odmítnul první nabídku a prozradil, za kolik by vysokého Senegalce prodal

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Abdallah Sima. Pohádka devatenictiletého Senegalce, který za pouhé dva měsíce učaroval nejen fanouškům pražské Slavie, ale i celého českého fotbalu pokračuje. Jak prozradil předseda představenstva sešívaných v pořadu ČT Sport Dohráno Plus, dokonce již byla na stole i nemalá nabídka ze zahraničního klubu. Červenobílí se přesto do přestupu nehrnou a věří, že Sima bude střílet v Edenu i na jaře. „Chci naše fanoušky ujistit, že o tom přemýšlíme v intencích příběhu Tomáše Součka,“ prozradil Tvrdík.

Šest zápasů v lize, šest branek. Střelecký um vysokého Senegalce už okusili jak pražská Sparta, tak Slovan Liberec nebo Brno. „Další tři góly v Evropské lize. Zatím to vypadá na další jackpot. To se asi nedá rozporovat. Je fantastický, výskok a výběr místa, fyzické nasazení. Za nás určitě, je to jeden z klíčových elementů našeho úspěchu. Měli jsme vždy výkon velmi dobrý, ale měli jsme problémy dát gól a on je jednoznačně určujícím faktorem,“ chválil Simu v Dohráno Plus Tvrdík.

(zdroj fotografie: PxHere)

I proto se začalo spekulovat o brzkém odchodu devatenáctiletého útočníka do jednoho ze západních velkoklubů. Ten přitom do Slavie přišel teprve v červenci z tehdy třetiligového Táborska, za které vinou předčasného ukončení soutěže neodehrál žádný soutěžní zápas. Šéf představenstva Slavie nyní potvrdil i informaci, že sešívaní již první nabídku dostali.

„Já musím říci, že jsme na něj dostali nabídku, dostali jsme nabídku, která byla snová, 10 milionů euro. V dané chvíli se nám ten klub omlouval, že nám více dát nemohou, ale musíme počítat s tím, že to má určitá rizika, upozornil nás na to, že takové příběhy se občas vyskytují, ale potom ten hráč není schopen takovou výkonnost držet stabilně dlouhou dobu,“ prozradil v Dohráno Plus.

(zdroj fotografie: PxHere)

Kdo konkrétně za Simu částku přes 260 miliónů korun nabídnul Tvrdík neprozradil, zdůraznil však, že šlo o klub z jedné z nejlepších lig západní Evropy. I přes vysokou částku však přestupové nálady klidní.

„Máme skvělý trenérský tým. Pokud udrží pokoru, jestli udržíme dobrou atmosféru, hodně se o to starají ostatní hráči, cítí se dobře, nemáme kam spěchat,“ pokračuje pro ČT Sport. „Přes zimu není žádný odchod na pořadu dne. Fotbal mě naučil nikdy neříkej nikdy, když přijde 50 milionů euro, tak možná nad tím budu přemýšlet, ale v této chvíli je tento hráč náš poklad. Může nám na jaře pomoci,“ zakončil.