Fanoušci otevřete oči, Sparta v Dánsku tvrdě narazí do zdi. Kodaň sveze Kuchtu a spol. na kolotoči

KOMENTÁŘ: To nám ta Sparta začala sezonu dobře. Akorát, že vůbec. Sparťani by si měli rychle sundat klapky z očí. V Kodani je čeká kolotoč, že se nestačí otáčet.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Fotbalisté Sparty vstoupili do sezony třemi výhrami, když porazili Olomouc, Zlín a Pardubice. Někdo by řekl, že je to dobrý začátek. Z pohledu zisku 9 bodů ano. Jenže Sigma, ševci ani Východočeši Letenské vůbec neprověřili. Ano, Hanáci mají určitou kvalitu, na Spartě ale hráli hodně naivně. Ve Zlíně předvedli Krejčí a spol. trápení a vysvobodila je až penalta. No a souboj s týmem trenéra Kováče? Pravda, hezky se na to koukalo. Hosté se snažili v Praze hrát otevřený fotbal a domácím to tak hodně ulehčili. Teď ale narazí na soupeře z úplně jiné kategorie.

Sparta neustále pod tlakem

Zatímco proti ligovým soupeřům měli hráči českého mistra na všechno hodně času, v duelu s Kodaní nemohou s něčím takovým počítat. Naopak agresivní presink patří mezi velké zbraně dánského týmu. Lvi navíc často předvádějí rychlé kombinace na jeden dotek, tedy disciplínu, se kterou se sparťané v letošní sezoně ještě nesetkali.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Defenziva Sparty bude pod výrazně větším náporem, o tom nemůže být pochyb. Dánský mistr má za sebou jedno předkolo Ligy mistrů, ve kterém naložil Breidabliku celkem osm branek. Hodně produktivní jsou hráči Kodaně i domácí soutěži, kde mají také stoprocentní bilanci a devět nastřílených gólů. Tím se dostáváme možná ke klíčové otázce. Nastoupí Asger Sörensen? Bez něj je obrana mnohem prostupnější. Jeho klid a jistota se navíc přenáší na spoluhráče. Kouč Priske mluvil po vítězství nad Pardubicemi optimisticky, tak uvidíme.

Gólman, to je velká neznámá

Velký otazník visí nad gólmanem. Je jasné, že Brian Priske mezi tyče pošle Petera Vindahla. Co ale od něj mohou fanoušci čekat? Proti Pardubicím sice předvedl solidní hru nohama, ale jaké jsou jeho gólmanské kvality? V sobotu dostal dva góly, se kterými nemohl nic nadělat a neměl příležitost chytit cokoliv jiného. Fanoušci Alkmaaru z jeho výkonů v minulosti měli spíše rozporuplné pocity. Jednou zachytal, podruhé dělal velké hrubky.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V uplynulé sezoně během podzimu Vindahl v Alkmaaru zahříval lavičku a na jaře hostoval v Norimberku. Statistikami ve 2. bundeslize rozhodně nezářil, naopak patřil k podprůměru. Hlavně venku se mu vůbec nedařilo, bilance 0-1-5 mluví za vše… Na druhou stranu, v sezoně 21/22 chytal v AZ pravidelně a nastupoval pravidelně i ve skupině Konferenční ligy. Do Nizozemska přišel z dánské ligy, kde hájil barvy Nordsjaellandu. Několikrát stál v brance proti Kodani, ví tak, co může od soupeře očekávat. Každopádně u gólmana visí velký otazník.

Slabina na pravé straně

Výraznou, možná tou největší, slabinou Letenských je pozice pravého wingbeka. Wiesner je sice dobrý směrem dopředu, bránění mu ale tolik nejde a jedinou alternativou je Jan Mejdr. Z levé strany navíc bude hrozit obrovské nebezpečí. Diogo Gonçalves má z pěti odehraných zápasů v letošní sezoně ohromující bilanci 5+4! Zbraní hromadného ničení ovšem má Kodaň k dispozici více. Třeba rychlou hru středem pole. Po soupeřích, kterým Sparta zatím čelila, ji čeká tvrdý náraz do zdi.

Jaký výsledek ukope Sparta v Kodani?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články