Fanoušci nezapomínají, kteří hráči ze Sparty zamířili do Slavie?

                   

Rivalita mezi příznivci a fotbalisty pražských „S“ je všeobecně známá a promítá se napříč všemi věkovými kategoriemi. Vzájemná utkání díky tomu mají naprosto odlišný náboj než v ostatních případech. Městský duel je zkrátka prestižní záležitost, kterou si každý z účastníků přeje dokončit se vztyčenou hlavou. Někdy ovšem musí jít rivalita stranou a pokud se objeví lukrativní nabídka od nepřítele, fotbalisté většinou neváhají. Tím se ale vydávají na tenký led, protože ne všichni fanoušci toto dokáží skousnout. Kteří plejeři prošli Spartou a posléze zakotvili na Slavii, kde patří ke klíčových článkům kádru?

David Hovorka

Horkou novinkou na letním přestupovém trhu se stal odchod Davida Hovorky z Jablonce do Edenu. Pětadvacetiletý obránce má za sebou úspěšný ročník, v němž odehrál téměř všechna utkání jako člen základní sestavy Petra Rady. Ještě předtím, než se napevno usadil v zeleném dresu, prošel mládežnickými kategoriemi pražské Sparty, krátkou anabází v Liberci a další štací na Letné, tentokrát již mezi dospělými.

Tam se mu ovšem nikdy nepodařilo pořádně prosadit. Zájem Jaroslava Tvrdíka a všeobecně Sešívaných byl obrovský a tak Hovorka s přestupem neváhal. Nicméně je jasné, že příznivci „Rudých“ toto spojení ponesou velmi špatně a při nejbližší příležitosti to dají svému mládežnickému klenotu pěkně sežrat.

Simon Deli

Jeden ze dvojice afrických stoperů a zároveň reprezentant Pobřeží Slonoviny, které je doslova rodištěm velkých fotbalistů, ještě před angažmá ve Slavii také působil na Spartě. Tehdejší realizační tým jej ovšem přehlížel a nedával mu na hřišti příliš prostoru. Simon Deli se tedy později stěhoval na hostování v Českých Budějovicích, Příbrami a nakonec zakotvil právě v Edenu, kde působí od roku 2015 dodnes a patří k nejlepším špílmachrům Jindřicha Trpišovského.

Jeho kvalitní defenzivní činnost pomohla Slavii nejen na domácí scéně, ale také v rámci evropských pohárů. Sedmadvacetiletý fotbalista by klidně mohl mířit výš, ale v současném kádru je prý spokojený a nehodlá na tom nic měnit. Deli je výjimkou z pravidla, která od sparťanských tribun nedostala, jak se říká, pořádný kotel, jelikož není přímým odchovancem klubu, ale pouze „procházejícím“.

Josef Hušbauer

Poslední hráč v našem seznamu to v začátcích své slávistické štace neměl vůbec jednoduché. Léta totiž patřil k oporám Sparty a dokonce byl jedním ze dvou hlavních aktérů slavného dětského vystoupení na Nově, kde on zastupoval mládež Sparty a Lukáš Vácha zase Slavie. Oba se tenkrát dušovali, že k nepříteli by se v životě nevydali. Jak to s nimi dopadlo, je vám všem asi dobře známo…

Nyní devětadvacetiletý Hušbauer se sice v kádru Sešívaných vybičoval ke skvělým výkonům (působení v Itálii mu příliš nevyšlo a návrat na Letnou jakbysmet) a znovu nastartoval uvadající kariéru, nicméně dodnes z tribun svého mateřského klubu slýchá hesla jako „zrádce“ či „přeběhlík“. To je ale bohužel daň, se kterou musel dopředu tak nějak počítat.

Foto: independent.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články