Fanoušci Barcelony volají po odchodu prezidenta klubu

i Foto: fcbarcelonanoticias.com
                   

Barcelona nevstoupila do jarní části sezóny pravou nohou a byť v dosud posledním zápase zničila slabý Eibar rozdílem třídy (navíc po čtyřech trefách Lionela Messiho), fanoušci se současnou politikou klubu stále nejsou spokojeni. Na tribunách se několikrát objevily nápisy volající po odchodu prezidenta Josepa Maria Bartomeu a přímo pod jeho VIP tribunou se objevil připevněný znak odvěkého rivala z Realu Madrid. Jak kauza kolem slavného týmu nakonec dopadne? Podle veřejných sdělení se zatím nikdo odcházet nechystá, ačkoli protesty veřejnosti mohou pokračovat.

Skandál kolem mediální manipulace neustává

Josep Maria Bartomeu působící na pozici prezidenta barcelonského klubu si měl před několika týdny pořádně zavařil. Na povrch totiž vyplavaly informace, že si měl údajně objednat marketingovou společnost, která by prostřednictvím sociálních sítích zlepšila jeho renomé v očích veřejnosti a naopak poškodila největší týmové hvězdy v čele s Lionelem Messim a Gerardem Piquem. Na paškál si pak měla vzít také vysloužilé fotbalisty a legendy jako Xaviho Hernándeze, Carlose Puyola. Utéct jejich pozornosti údajně neměl ani Pep Guardiola, jenž Barcelonu vedl v dobách největší slávy.

Ačkoli Bartomeu stejně jako jeho nejužší spolupracovníci obvinění odmítá, fanoušci o nevině nejsou ani zdaleka přesvědčeni. Dusno, které momentálně vládne v útrobách katalánského klubu, by se údajně dalo krájet. Stejně tak se postupně vyhrocují vztahy s příznivci, kteří nejprve volali po lepších výsledcích a nyní ještě touží po změně vedení. Během ligového utkání s Eibarem to dali jasně najevo.

Přestože jejich ikony přehrály soupeře 5:0 a čtyři branky vstřelil sám velký Lionel Messi, na tribunách se i tak rozprostřely transparenty volající po odvolání Josepa Maria Bartomeu a všech jeho kolegů. Současný prezident je pod obrovským tlakem, jímž se ale nechává nijak rozhodit. Nehodlá prý ustoupit a vyjít přáním lidu vstříc. Smlouvu s klubem má až do roku 2021 a poté chce mandát obhajovat, přičemž má ze všech potenciálních kandidátů největší naději na úspěch.

Znak Realu Madrid baví internet

Sociálními sítěmi momentálně koluje fotografie, na níž je Josep Maria Bartomeu zvěčněn ve VIP sektoru s úsměvem na tváři, což vzhledem ke konečnému výsledku není nijak překvapivé. Humorně ovšem působí svítící tabulce pod ním. Tam totiž nějaký vtipálek umístil znak odvěkého rivala z Realu Madrid přímo nad nápis Barcelona, takže si lidé okamžitě začali tropit legraci, že Bartomeu je nade vší pochybnost tajným agentem s jediným úkolem – co nejvíce poškodit klub a rozklížit soupeřovi řady zevnitř.

Foto: fcbarcelonanoticias.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články