Famózní Ondřej Kolář vychytal hvězdy Barcelony. Udrží ho Slavia?

i Foto: youtube.com

Těžko byste v současné době hledali českého brankáře, který je v tak skvělé formě jako právě Ondřej Kolář. Slávistická opora v brankovišti předvedla další ze svých úžasných výkonů na horké půdě Barcelony, kterou chvílemi přiváděla doslova k šílenství. Lionel Messi, několikrát zvolený nejlepším fotbalistou planety, si na rodákovi z Liberce mnohokrát vylámal zuby a ke konci jen nevěřícně kroutil hlavou, kolik vyložených šancí během jednoho zápasu dokázal spálit. Udrží Slavia Ondřeje Koláře ve svých řadách? Vzhledem k zájmu ze zahraničí se to dá jen těžko odhadovat.

Kolář se musel činit od začátku do konce

Slavia Praha vstoupila do zápasu Ligy mistrů na Nou Campu bez bázně a respektu. Dá se říci, že se svým výrazně silnějším soupeřem sehrála přinejmenším vyrovnanou partii, kde si žádný z diváků nebyl jistý konečným výsledkem. Slávisté hráli jako o život a svým stylem připomínali anglického mistra z Manchesteru City. Pokud bychom ovšem měli vypíchnout jednoho muže, který nad ostatními vyčníval, byl by to jednoznačně Ondřej Kolář. Ten se muset míti na pozoru už od prvních minut hry.

Nejprve si poradil s nebezpečným střeleckým pokusem Semeda. O dalších pár minut později vyběhl daleko z brankoviště a vrhl se pod nohy útočícímu Griezmannovi. Pak si vzal slovo legendární Lionel Messi, jenž obvykle zachraňuje své soupeře. Tentokrát se mu to však nepovedlo, ačkoli se snažil opravdu ze všech sil. Do konce prvního poločasu stihl třikrát nebezpečně zahrozit. Jeden pokus zastavila spojnice, v ostatních případech zaúřadoval Kolář.

Ondřej Kolář je čím dál tím lepší, čehož si všímají v cizině

Ani ve druhém poločasu se Ondřej Kolář rozhodně nenudil. Vychytal Segia Roberta a pak znovu několikrát Lionela Messiho, který nad svým zmarem jen nevěřícně kroutil hlavou. Ani ve druhé půli se diváci gólu nedočkali, utkání skončilo za stavu 0:0. Slavia si tak odváží cennou remízu, díky níž může pomýšlet na lepší postavení v konečné tabulce.

A co se Ondřeje Koláře týče? Ten se stal teprve třetím českým brankářem, které mu se podařilo na Nou Campu udržet čisté konto. Před ním této mety dosáhl jen Petr Čech a Jan Stejskal. Jak na tuto informaci reagoval?

„Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že tu nedostanu gól, myslel bych si, že se dočista zbláznil. Barcelona je stroj na góly, takže samozřejmě budu usínat s hezkými pocity.“

Výkony Ondřeje Koláře uchvátily i fotbalové komentátory v zahraničí. Rio Ferdinand v televizi Sky Sport například řekl:

„Pokud by v Létě Barcelona nepřivedla na post gólmana Neta, vsadím se že by po dnešním utkání podepsali Koláře.“

A bezesporu není daleko od pravdy. Kolář je v životní formě a Slavia bude mít co dělat, aby jej ve svých řadách udržela. Zájemci se totiž mohou objevit už během nadcházející zimní pauzy.